На Вінниччині виявили городище залізного віку

19:36
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

У цьому році Східноподільська археологічна експедиція Інституту археології НАН України провела польові дослідження пам’яток енеоліту, епохи бронзи й залізного віку на території, зокрема, Вінницької області. В результаті вчені виявили, зокрема, городище залізного віку.

Як повідомив Інститут археології НАН України, навесні цього року вчені здійснили суцільні розвідки на території Бершадської, Чечельницької та Ольгопільської територіальних громад Гайсинського району на Вінниччині.

Роботи були проведені з метою вивчення системи заселення мікрорегіону навколо великого поселення трипільської культури Білий Камінь, насамперед за доби енеоліту.

Обстеження поселення трипільської культури Білий Камінь

Загалом учасники експедиції обстежили близько 140 різночасових археологічних об’єктів. Зокрема, виявили городище залізного віку, матеріали якого вказують на впливи північно-балканського населення на пам’ятки регіону.

Окрім цього, археологи виявили гігантське поселення трипільської культури площею майже 150 га, що розташоване на межі Ольгопільської та Чечельницької територіальних громад, а також поселень останньої чверті V тис. до н. е. у мікрорегіоні.

Фото – Віталій Рудь (https://iananu.org.ua/) та https://www.5.ua/

Читайте також: На Вінниччині під час будівництва мосту виявили чотири пам’ятки археології

Читайте також: На Вінниччині тривають розкопки курганів: дітям влаштовують екскурсії та експрес-навчання з археології

Читайте також: У Вінниці знайшли майстерню часів палеоліту

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.