На Вінниччині під час будівництва мосту виявили чотири пам’ятки археології

16:07
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

На Вінниччині під час будівництва прикордонного мосту  “Ямпіль-Косеуць” виявили чотири пам’ятки археології.  

Як повідомляє Науково-дослідний центр “Рятівна археологічна служба”, археологи розпочали пам’яткоохоронні роботи поблизу міста Ямпіль, що на Вінниччині, де будують прикордонний мостовий перехід через річку Дністер.

– Цього року на замовлення ТОВ «Міжнародний проектний інститут» ми вже проводили там розвідкові роботи, під час яких виявили чотири пам’ятки археології. На кожній з них археологи натрапили на матеріали, які датовані від енеолітичного часу (трипільська культура) і до першої половини І тис. н. е. (черняхівська культура). А от найдавніші знахідки – крем’яні знаряддя праці пізнього палеоліту, яким понад 10 тис. років.

Додають, що неподалік від цього місця, на території Молдови, є відома велика палеолітична стоянка, віком близько 20 тис. років. Її та поселення Косеуць-5 під час реалізації проєкту будуть досліджувати археологи з Молдови.

Нагадаємо, будівництво мосту між Україною та Молдовою розпочалося у серпні цього року. Довжина мостової переправи становитиме 1,3 км, максимальна висота опор буде більшою за стандартну дев’ятиповерхівку. На це планують витратити 3,4 мільярда гривень.

Фото – Рятівна археологічна служба

Читайте також: Майбутній транспортний коридор до Молдови прокладуть через Немирів. ГРАФІКА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.