На Вінниччині встановили пам’ятну дошку на честь штурмана вертолітної ескадрильї Сергія Бондаренка

19:10
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 20 Квітня 2023, в 19:12

На Вінниччині, у Липовці, встановили пам’ятну дошку на честь штурмана вертолітної ескадрильї Сергія Бондаренка, який загинув торік у березні. 

Як повідомляє Вінницька обласна Рада, встановили дошку у школі-ліцеї, де навчався льотчик.

Зазначено, що за успішне виконання бойових завдань захисника нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та ІІ ступеня. Останню відзнаку він отримав посмертно. У Липовці ім’ям Сергія Бондаренка названа вулиця, де проживають його батьки.

Відомо, що Сергій Бондаренко народився в смт Оратів в родині ветеринарного лікаря Миколи Валентиновича та учительки Марії Петрівни Бондаренків.

Боєць закінчив Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Після закінчення університету у званні лейтенанта його направили у 18 бригаду армійської авіації в місто Полтаву, на посаду льотчика-штурмана. У 2021 році за відмінне виконання поставлених завдань йому достроково присвоїли військове звання капітана.

Вже наступного року, 2022-му, у травні Сергій Бондаренко мав відбути в Демократичну Республіку Конго, адже його рекомендували до виконання миротворчої місії ООН. Та 24 лютого 2022 року о 4-ій годині ранку він був піднятий по тривозі. З перших хвилин війни чоловік став на захист українського неба від російських окупантів.

Загинув Сергій 6 березня 2022 року, йому було 26 років. Його екіпаж в районі села Михайлівка Миколаївської області знищив колону ворожої техніки та живої сили противника. З польоту екіпаж не повернувся. Їх вертоліт збили російські війська.

Батько льотчика Микола Бондаренко пригадує, що 24 лютого 2022 року Сергій мав п’ять бойових вильотів:

Коли він захотів стати військовим, то не сказав нам відразу. Так сталося, що ми дуже мало його бачили. Військові дуже рідко приїжджають додому. Та він ніколи не скаржився. Завжди казав, що в нього все добре. Кажуть, що герої не вмирають. Вмирають. А наша задача – пам’ятати про них та вшановувати їхній подвиг. Від імені нашої родини дякую тим, хто приїхав сьогодні розділити наше горе, а також всім тих, хто прийшов на відкриття пам’ятної дошки.

 

Липовецький міський голова Віктор Бичков зауважує,  що з 2014 року на фронті загинули вісім захисників з громади. З початку повномасштабної війни – ще 20:

Це величезна втрата й величезна ціна, яку платить сьогодні Україна за свою свободу. Хлопці й дівчата загинули на передовій, за майбутнє України, за те, щоб ми були дружніми, європейськими, щоб були нацією.

Фото – Вінницька обласна рада

Читайте також: На Вінниччині встановили пам’ятну дошку на честь загиблого прикордонника Івана Савчука

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.