На Вінниччині вперше за 84 роки капітально ремонтують міст. ФОТО

11:13
Автор: Vежа

На Вінниччині, у селі Немія, вперше за понад 80 років капітально ремонтують міст. Це одна з ділянок ремонту автомобільної дороги державного значення М-21.

Роботи з ремонту мосту у селі Немія тривають вже протягом місяця. Про це повідомляють на сторінці голови Вінницької ОДА Сергія Борзова у Facebook. Додають, що міст був побудований ще у 1937 році й з того часу жодного разу не ремонтувався.

– Він — єдиний із мостів у тій місцевості, який не підірвали нацисти під час Другої Світової війни, — йдеться у дописі.

Цей міст — одна з ділянок капітального ремонту автомобільної дороги державного значення М-21 (Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський (через м. Вінницю). Наразі роботи тривають на ділянці село Юрківці — місто Могилів-Подільський (км 413 + 600 – км 418 + 700).

 

Загальна протяжність ділянки становить 5,1 км. Договір на капітальний ремонт зазначеної ділянки автомобільної дороги державного значення укладено з ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада». Вони виконають весь обсяг робіт за 262,3 мільйона гривень.

Роботи передбачають:

  • підготовчі роботи (розбирання бортового каменю, тросового огородження, фрезерування дорожнього покриття, вирубування порослі);
  • розробка та досипка земляного полотна;
  • ремонт штучних споруд (пішохідний та автомобільний міст). На автомобільному мосту передбачається ремонт опор і прогонової будови, влаштування монолітних плит, покриття проїзної частини, деформаційних швів та водовідводу, влаштування перехідних плит, відновлення конусів тощо;
  • дорожній одяг (влаштування основи, вирівнюючого шару асфальтобетону та верхнього шару);
  • організація дорожнього руху (влаштування дорожньої розмітки, встановлення дорожніх знаків, бар’єрного огородження).

– На фінансування робіт цього року передбачено 75 мільйонів гривень коштів державного дорожнього фонду та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02 квітня 2021 року передбачено залучення 50 мільйонів гривень кредитних коштів, — додають у дописі.

 

Служба автомобільних доріг Вінницької області планує завершити ремонт у 2021 році.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.