В Джулинській територіальній громаді відкрили першу на Вінниччині Консультативну службу первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Як повідомили на фейсбук-сторінці Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА, в Джулинській громаді – 17 сіл, і ця послуга є базовою на місцях. Наразі до роботи там залучені чотири соціальні працівники.
Водночас повідомляється, що в області створено п’ять таких Консультативних служб.
Інна Курдеша, заступниця начальника управління сімейної політики та оздоровлення й начальниця відділу сім’ї, гендерної політики та протидії торгівлі людьми, уточнила в коментарі Vежі, що наразі ці чотири Консультативні служби перебувають у процесі запуску. Їх відкриють у Барській, Краснопільській, Лука-Мелешківській і Вороновицькій громадах.
Чим займається служба первинного соціально-психологічного консультування?
У Міністерстві соціальної політики України повідомили, що служба надає разові або періодичні консультації постраждалим особам щодо заходів реагування на випадки домашнього насильства або насильства за ознакою статі. У разі потреби, відправляє постраждалу особу до відповідних служб, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству для отримання первинної психологічної підтримки.
– Джулинська громада – одна з найвіддаленіших від обласного центру. Саме тому вкрай важливо, що належні соціальні послуги громадянам, які потребують допомоги, надаватимуться на місці, – зазначив Сергій Борзов, голова Вінницької облдержадміністрації.
– Переконаний, що з часом місцеві фахівці зможуть надавати допомогу мешканцям інших громад. Це справді гарний приклад, тож рекомендую всім очільникам територіальних громад області відкривати такі служби, адже проблема протидії насильству та реабілітації постраждалих від цього явища залишається актуальною, – додав очільник області.
Повідомляється, що у 2021 році обсяг субвенції з державного бюджету на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі для Вінницької області склав майже 19 мільйонів гривень (відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 червня 2021 року №696-р).
За ці кошти створили 11 спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, з яких:
– 2 притулки для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
– 3 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
– 1 денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
– 5 консультативних служб первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
У Департаменті соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА зазначають, що домашнє насильство – найбільш розповсюджена форма порушення прав людини, про яку не можна мовчати.
Зауважимо, що лише за 9 місяців минулого року до поліції області надійшло майже 12 тисяч повідомлень про домашнє насильство. Детальніше про це ТУТ.
З питань запобігання домашньому насильству, у разі необхідності, варто звернутися на безкоштовну обласну “Лінію довіри” з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі: 0 800 75 04 75 (працює цілодобово).
_
Тел. 15-47 – урядова “гаряча лінія”, де надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства, а також надається психологічна допомога потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям.
_
Тел. 0 800 500 335 або 116 123 – Національна “гаряча лінія” з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації.
Фото – facebook.com/vin.dep.mol
Дякуємо!
Тепер редактори знають.