На Вінниччині відкрили музей “Черевичок” з понад шістьма тисячами екземплярів декоративних чобітків. ВІДЕО

17:09
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

На Вінниччині колекціонерка Неля Рибак відкрила музей, присвячений декоративним чобіткам, в якому зібрано понад шість тисяч екземплярів з 65 країн світу. На відкритті музею зареєстрували Національний рекорд України – найбільша в Україні колекція сувенірно-декоративного взуття.

Як повідомило вчора, 27 грудня, “Суспільне”, у Хмільнику, що на Вінниччині, відкрили музей “Черевичок”. Музей відкрила місцева жителька Неля Рибак, яка довгий час колекціонувала різні види декоративних чобітків. На відкриття музею колекціонерка запросила гостей з Тернополя, Львова та Києва.

Як ідеться в сюжеті, майже три десятиліття Неля Рибак пропрацювала в дошкільному закладі. Збирати власну колекцію декоративних черевичків вона почала 8 років тому. Проте так захопилася цією ідеєю, що купувала черевички всюди, де бачила. У колекції жінки представлені черевички з 65 країн світу, які їй привозили друзі та знайомі з різних країн.

Приміщення для музею площею понад півтисячі квадратних метрів побудував зять жінки – Олександр Кубряк. Він розповідає в сюжеті, що на місці музею було сміттєзвалище, а наразі приміщення складається з шести залів, і приємно, що колекція буде радувати людей.

Сама засновниця музею розповідає, що перші сувенірні черевички у 2004 році їй привезла подруга з Нідерландів. Проте якби не її родина, зібрати таку колекцію самотужки не змогла б.

Наразі тут понад шість тисяч екземплярів, а загалом це 8 252 черевички, проте колекція постійно поповнюється.

Є в музеї й окрема зала, яку засновниця називає “кухня”, оскільки тут чобітки у вигляді кухонного приладдя – келихи для пива, форми для шоколаду, підставки під пляшки. А в центрі залу один з найдорожчих екземплярів – його привезли з Венеції й Неля Рибак називає його “чобіт-акваріум”.

Загалом на полицях музею є чобітки зі шкіри, скла, кришталю. Є мініатюрні та більші за розміром, підставки під вазони у вигляді черевиків, чобітки ковбойські та у вигляді тварин.

Під час відкриття музею зареєстрували Національний рекорд України — найбільша в Україні колекція сувенірно-декоративного взуття.

Музей для відвідувачів вже відкрився. Вартість вхідного квитка – 50 гривень, для дітей до семи років відвідування безкоштовне.

Відео – https://suspilne.media/, скріншоти з відео “Суспільного”