На Вінниччині суд визнав винним майстра лісу у пошкодженні майже 14 гектарів ботанічного заказника

17:20
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині суд визнав винним майстра лісу у пошкодженні майже 14 гектарів землі та об’єктів рослинного світу, які занесено в Червоної книги України. Також суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та обвинуваченим, за якою обвинувачений, зокрема, має дати покази в іншому кримінальному провадженні.

Про це йдеться на сайті прокуратури Вінницької області.

Нагадаємо, як йшлося на сайті ДБР, на ввіреній йому для охорони території майстер лісу без жодних дозволів розорав 14 гектарів лісу та посадив там озиму пшеницю. Зібраним урожаєм посадовець планував приманювати диких тварин та влаштовувати приватні полювання на них.

При цьому він знищив червонокнижні рослини, зокрема насадження дуба скельного, реліктові подільські горобини-береки, а також лікарські рослини – осоки парвської, осоки низької та ковили волосистої.

Зрештою, Ямпільський районний суд визнав винуватим майстра лісу у пошкодженні об’єкта природно-заповідного фонду на території Могилів-Подільського району (ч. 1 ст. 252 КК України) та затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та обвинуваченим.

Так, згідно з умовами угоди, “майстер визнає свою винуватість у тому, що він здійснив розорювання земельної ділянки та посів озимої пшениці з подальшим внесенням до ґрунту мінеральних добрив (селітри) на території, яку включено до складу ботанічного заказника загальнодержавного значення «Урочище «Білянський ліс». Це призвело до пошкодження 13,78 гектара землі та об’єктів рослинного світу, які занесено в Червоної книги України”.

Також обвинувачений взяв зобов’язаний буде дати викривальні покази в одному з кримінальних проваджень, досудове розслідування в якому наразі триває.

Підкреслюється, що вироком суду винуватцю призначено покарання у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зазначено, що також наразі триває позовна робота, спрямована на відшкодування завданих збитків та приведення пошкодженої земельної ділянки у стан, який існував до вчинення злочину.

Фото ДБР

Читайте також: Лісника з Вінниччини підозрюють в розорюванні 14 гектарів заказника під мисливське угіддя

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.