Лісника з Вінниччини підозрюють в розорюванні 14 гектарів заказника під мисливське угіддя

13:05
Автор: Vежа
Become a Patron!

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру майстру лісу Ямпільського лісництва ДП “Жмеринське лісове господарство”. Лісника підозрюють у знищенні 14 гектарів екосистеми заказника державного значення на Вінниччині під створення “приватного” місця для полювання.

Як йдеться на сайті ДБР, на ввіреній йому для охорони території майстер лісу без жодних дозволів розорав 14 гектарів лісу та посадив там озиму пшеницю. Зібраним урожаєм посадовець планував приманювати диких тварин та влаштовувати приватні полювання на них.

При цьому він знищив червонокнижні рослини, зокрема насадження дуба скельного, реліктові подільські горобини-береки, а також лікарські рослини – осоки парвської, осоки низької та ковили волосистої.

– Також під час “засіву” лісник використав добрива, що пошкодило ґрунт та унеможливило відновлення заповідної екосистеми. Майстер лісу підозрюється в умисному знищені території, взятої під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду (ч. 1 ст. 252 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3 років. Вирішується питання щодо відсторонення особи від посади, а також вживаються заходи щодо відшкодування завданих збитків державі. Процесуальне керівництво здійснює Вінницька обласна прокуратура, – зазначено в дописі Державного бюро.

Фото – з сайту ДБР

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.