На Вінниччині розпочинається призовна кампанія на строкову службу

17:30
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині розпочинається військовий призов. Перші призовники будуть доставлені до Козятина на обласний збірний пункт вже 16 червня.

У зв’язку з карантином, весняний призов перенесли на пізніший термін. Відтак на Вінниччині весняна призовна кампанія розпочнеться з 16 червня, а завершиться до 30 липня. Про це повідомив обласний військовий комісар Олег Вінницький під час свого онлайн брифінгу.

Планують призвати 800 строковиків. З них до Збройних Сил направлять 386 чоловік, до Національної Гвардії України – 309, до Державної прикордонної служби – 65 та до Державної служби спеціального транспорту – 40 чоловік. Спершу призовники спрямовуватимуться до навчальних центрів, а вже після прийняття присяги будуть розподілятись по військовим частинам.

 

Наразі робота всі військових комісаріатів області організована з дотриманням санітарних вимог та режиму карантину. На вході проводять температурний скринінг, а також видають засоби індивідуального захисту.

– За повісткою громадянин призовного віку повинен з’явитись до військового комісаріату, пройти медичну комісію, після чого, в разі визнання придатним до несення служби, необхідно пройти призовну комісію при військовому комісаріаті. Наступним етапом є направлення на обласний збірний пункт, де проводиться контрольний медичний огляд і далі спрямовується до військових частин і навчальних центрів у складі визначених команд. Перші юнаки будуть доставлені до міста Козятин на обласний збірний пункт 16 червня, – зазначив Олег Вінницький.

Юнаків забезпечать також певними соціальними гарантіями. Призовникам виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів. Під час проходження служби військовий знаходиться на повному державному утриманні: проживає у казармах, щодня отримує триразове харчування, забезпечується військовою формою. Крім того, в залежності від посади, щомісяця отримуватиме від 350 до 800 гривень.

При звільненні в запас виплачується вихідна допомога в розмірі восьми посадових окладів. Під час строкової служби військовий має право на відпустку до 10 календарних днів. Також термін строкової служби зараховується до загального трудового стажу, а робоче місце військового, на період несення служби зберігається.

Він також наголосив, що призваних на службу строковиків не будуть направляти в зону ООС. Водночас призовникам пропонують заключати контракт на проходження військової служби, але робити це після проходження строкової служби. Це дасть змогу зрозуміти, що таке служба у лавах ЗСУ і прийняти виважене рішення. Для прикладу, за перший квартал 2020 року на військову службу за контрактом з Вінницької області призвано 411 осіб, які нині проходять військову службу. За 2 місяці 2 кварталу 2020 року призвано 230 осіб, з яких 56 жінок.

Щодо тих громадян, які мають право на відтермінування проходження строкової служби, або не підлягають призову, військовий комісар зазначив, що перш за все це через сімейні обставини.

Якщо призовник має непрацездатних батьків, неповнолітніх братів і сестер, дитину до 3 років, 2 і більше дітей, а також за станом здоров’я, якщо медичною комісією визначено, що стан здоров’я юнака є непридатним для несення строкової служби. Крім того надається відтермінування для здобуття освіти, або продовження професійної діяльності.

За словами Олега Вінницького, ситуація із явкою призовників суттєво покращилась, хоча і залишаються ті, які ухиляються від несення строкової служби. До речі, неявка за повісткою до військового комісаріату тягне за собою адміністративну відповідальність. У випадку неявки за повісткою до обласного збірного пункту може наступати кримінальна відповідальність і, за рішенням суду, до таких осіб буде застосовано обмеження волі терміном до 3 років.

Читайте також: В Україні через карантин перенесли весняний призов до армії

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.