На Вінниччині попрощалися із загиблим десантником Романом Федоруком

12:32
Автор: Vежа
Become a Patron!

В боях на Ізюмському напрямку внаслідок ракетного удару загинув десантник Роман Федорук родом з Гайсина, що на Вінниччині. Загиблому було 35 років, вдома у чоловіка лишились дружина та 15-річна донька. Церемонія прощання з Героєм відбулась 29 квітня у Гайсині. 

Як йдеться на сайті “АрміяInform”, чоловік був визнаний обмежено придатним у мирний час, тож, аби потрапити на службу, захисник пройшов кілька операцій. До війська Роман потрапив на початку лютого.

— Коли йому був час іти на строкову, за станом здоров’я Роман був визнаний військово-лікарською комісією обмежено придатним для служби у Збройних Силах України в мирний час, — цитують у виданні брата вдови загиблого, офіцера-десантника майора Юрія Юрчишина. — Утім, війна затягнулася на довгих 8 років, і він уже не міг всидіти вдома, прагнув стати до лав захисників, тож зробив цілу низку операцій, аж поки ВЛК не визнала його придатним і він був призваний.

За повідомленням, у навчальному центрі десантно-штурмових військ Роман Федорук здобував військово-облікову спеціальність, хотів служити в одній військовій частині зі шваґром. Однак, у зв’язку з повномасштабним вторгненням, отримав спеціальність за прискореною процедурою та був розподілений до 95-ї бригади.

Так, за два дні після навчання, Роман Федорук уже брав участь у боях в районі Горлівки. За місяць у складі підрозділу вже обороняв позицію на Ізюмському напрямку. Загинув внаслідок ракетного удару окупантів від осколкових поранень, несумісних із життям.

 

 

 

— Востаннє ми з Романом спілкувалися телефоном, вітаючи один одного з Великоднем, — цитують у виданні офіцера. — Наступного дня дізналися про його загибель. Думали, що загинув 25 квітня, але сьогодні, у день поховання, я побачив довідку, у якій зазначена дата загибелі: 24 квітня — той самий день, день найбільшого християнського свята…

За словами журналістів видання, Романа Федорука проводжали в останню путь як справжнього Героя — труну несли через центральну алею міського парку та центральну площу Гайсина. Місцеві мешканці стали навколішки, тримаючи державні стяги та живі квіти. Поховали солдата-десантника з військовими почестями на міському кладовищі Гайсина.

Фото – з сайту “AрміяInform”

Читайте також: Російсько-українська війна – 30 квітня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.