× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині фермер обробляв могильник бронзової доби

11:48
Автор: Vежа

На Вінниччині фермер самовільно зайняв 20 гектарів земельної ділянки культурної спадщини. Тепер на нього чекає суд. 

Бершадською місцевою прокуратурою до суду скеровано обвинувальний акт відносно чоловіка, який самовільно зайняв земельні ділянки культурної спадщини та могильника доби бронзи площею понад 20 га і незаконно їх обробляв, повідомляє Прокуратура Вінницької області.

Ще у 2019 році Бершадська місцева прокуратура проводила позапланову перевірку щодо дотримання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель на території Чечельницького району. Вони встановили, що там незаконно обробляли дві земельні ділянки загальною площею понад 20 га. На цих ділянках розташовані пам’ятки культурної спадщини – поселення трипільської культури IV-III тис. до н.е. та могильник доби бронзи IX ст. до н.е. про що складено відповідний акт.

У мережі знаходимо інформацію, що ці пам’ятки культурної спадщини знаходяться поблизу села Білий Камінь. Їх виявив археолог Сергій Гамченко ще у 1909 році.

Місцевою прокуратурою внесено відомості до ЄРДР за ч.2 ст.197-1 КК України за кваліфікацією самовільне зайняття ділянок особливо цінних земель. Встановили, що розмір шкоди становить 123 тисячі гривень.

Громадянину, який незаконно обробляв землю, оголошено про підозру. На підставі зібраних доказів обвинувальний акт відносно нього направлено до суду.

Читайте також: На Вінниччині вкотре розорали особливо цінні історичні землі

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.