На Вінниччині через теплу зиму посівна кампанія розпочнеться раніше. ВІДЕО

13:16
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині через теплу зиму і низьку вологість грунту посівна кампанія відбудеться раніше і у стислі строки. На полях озимі культури вже зійшли, але їм також не вистачає води.

Про це журналістам телеканалу “UA:Вінниця” розповів Олександр Корнійчук, директор Інституту кормів та сільського господарства Поділля. З його слів, через теплу зиму не було ані вимерзання, ані випрівання озимини. Повідомляється що нею в області засіяно 328 тисяч гектарів. Але через те, що не було снігу, вологи у грунті – не так багато.

Володимир Щербич, який працює у фермерському господарстві в Літинському районі, показав журналістам кілька кущів озимої пшениці. Він їх викопав, аби оглянути корені.

Ця озимина в гарному стані. Коріння в неї нормальне, не перемерзло… На перший погляд поки що нічого не зашкодило, – розповів Володимир Щербич. – Будемо бачити, яка буде погода у березні, і тоді будемо робити якісь висновки. Якщо не буде сильних морозів, то я думаю, що їй нічого не буде, що врожай буде гарний.

Голова цього фермерського господарства Іван Щербич каже, що у Літинському районі озимими пшеницею, ячменем та ріпаком засіяли близько 500 гектарів. Але попри хороший стан сходів, з його слів, посівам не вистачає вологи.

Посіви нас радують, ми їх вчасно підживили (вже снесли карбамід, сульфат на посіви). Але волога…. Буде видно вже ближче до літа, що воно покаже, – розповів Іван Щербич. – Зараз ніби все нормально – “їсти дали”. А пити? Саме головне – волога. Буде волога – буде врожай.

У сюжеті “UA:Вінниця” повідомили, що старт посівної прогнозують на початок березня. Зі слів Олександра Корнійчука, це дасть можливість отримати дружні сходи весняних культур, а разом з тим – їх активний ріст і розвиток надалі.

Втім, погода ще може внести свої корективи.

Нагадаємо, що у 2018 році через зміни клімату жнива на Вінниччині почалися раніше.

Ілюстративне фото – growhow.in.ua

Читайте також: Зміни клімату: на Вінниччині почнуть сівбу раніше через потепління

Читайте також: “Тікати не буде куди”: вінничани взяли участь у столичному марші за клімат. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.