Через зміни клімату жнива на Вінниччині почалися раніше

20:11
Автор: Сергій Стриж
Become a Patron!

На Вінниччині у повному розпалі жнива. Намолочено понад 305,5 тис. тонн зерна. Середня урожайність складає 43,2 ц/га. Господарства залучили до збору врожаю 2360 комбайнів ще 500 мають надати південні області. Очікується врожай на рівні 5 мільйонів тонн як у 2017 році.

Жнива на Вінниччині в 2018 році розпочались раніше на 10 днів, ніж у минулому. Причина – зміна клімату, яка вплинула на роботу АПК. Втім, це не дуже засмучує аграріїв і в цілому вони очікують зібрати непоганий врожай, на рівні минулорічних 5 мільйонів тонн зернового валового продукту.

Уже сьогодні на Вінниччині зібрано більше 15% площ ранніх зернових і бобових культур. Це 69,9 тис. га від 459,0 тис. га які у 2018 році в області засіяно. Намолотили більше 305,5 тисяч тонн зерна. Про це  12 липня на прес-конференції повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук.

– Господарства інтенсивно збирають озимий ячмінь, а в ряді районів його збір уже завершено, – розповів головний аграрій області. – Приступили сільгоспвиробники і до збору озимої пшениці і гороху. В цілому урожайність зернових і зернобобових складає на сьогодні 43,2 ц/га. Це показник аналогічний минулорічному на даний період і він ще не остаточний. Бо ще не враховано урожайність ярого ячменю, збір якого розпочався в Бершадському та Шаргородському районах, проса й інших культур.

Озиму пшеницю, зокрема, зібрано на 36,4 тис. га (11,7%). Намолочено 174,7 тис. тонн. Врожайність 2018 на 4,7 ц/га більше минулорічних показників.

Загалом врожайність на Вінниччині, зауважив Микола Ткачук, задовільна і краща за ту, яка є в інших областях, особливо в Південних, які постраждали від несприятливих природніх умов. На сьогодні по Україні ранню групу зернових зібрано на 40% площ. Урожайність в цілому по державі становить 28,9 ц/га.

Щодо врожаю озимої пшениці, то область, за словами Миколи Ткачука, виходить на рівень минулого року, – 48,6 ц/га. Це при тому, що три райони ще навіть не розпочали її збір: Тиврівський, Літинський і Вінницький. Косити озиму вони мають з дня на день, головне щоб не підвела погода. Озимий ячмінь зібрано на 83,8% площ, намолочено 111,8 тис.тонн зерна. Середня урожайність тут 45,3 ц/га, що на 2,9 ц/га менше минулорічного.  

В Бершадському та Шаргородському районах уже скошено 300 га (0,4%) ярого ячменю, середня врожайність – 32,4 ц/га.

В області збільшили на 18,6 тис. га. площу посівів ріпаку. Вона сьогодні, разом з озимим  становить – 76,7 тис. га. В Калинівському і Теплицькому районах розпочали збирання ярого ріпаку, якого обмолочено на 0,5 тис. га (29,3%), намолочено 1,3 тис. тонн, урожайність 25,0 ц/га.

Враховуючи кліматичні зміни, сільгоспвиробники змушені змінювати структуру посівних площ. Планувалось посіяти більше ярих культур, але через погодні умови їх було посіяно менше. Замість них аграрії більше  посіяли кукурудзи і соняшника. Керівництво аграрного сектора Вінниччини співпрацює з науковцями щодо залучення нових сільгоспкультур які б могли себе комфортно почувати в умовах степового клімату.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.