На стінах вінницької бібліотеки намалюють 12 міських споруд та відновлять “Стежку”. ВІДЕО

11:25
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Вже у травні у бібліотеці-філії №1 з’явиться 12 малюнків відомих вінницьких споруд, а на фасаді відновлять проект “Стежка”.

Наразі у бібліотеці художники працюють над створенням малюнків відомих у Вінниці споруд. Окрім цього, відразу при вході вже намальований портрет Михайла Коцюбинського.

– Кінець ХІХ – початок ХХ століття – це час коли жив і працював у місті Вінниця Михайло Коцюбинський і тому виникає образ Коцюбинського, бо площа Коцюбинського, ми виходимо і бачимо відразу памятник Коцюбинському, музей Коцюбинського і йде такий ніби діалог: бібліотека це також продукт, бо тут можна почитати твори, які писав Коцюбинський. Виходить, що тут весь простір починає обєднуватися і співпрацювати – стає цільним простором, простором Коцюбинського, – розповідає журналістам телеканалу “Вінниччина” куратор проекту художник Олександр Никитюк. 

 

Водонапірна вежа, будівля ОДА, театру – загалом на стінах будівлі зявиться12 малюнків відомих вінницьких споруд. Усі ілюстрації виконані у стилі графіка. Створити чорно-білий контраст у коридорах вирішили невипадково. Художники запевняють, що це найкраще поєдання, що надає бібліотеці вишуканості.

– Як на мене, ось ця чорна лінія може бути набагато яскравішою, ніж колір. Ти передаєш по суті ось цю фактуру, ці малюнки лише світлом і тінню і більше нічого не потрібно. Десь лінія дуже тоненька, десь переходить аж в такі мазки і це створює величність самої архітектури, – розповідає художниця Ірина Прокопчук.

Мета створення такого арт-об’єкту проста – дати змогу помилуватися вінничанам мальвоничими куточками міста, підіймаючись кожного дня до читальної зали. Та розписані стіни всередині приміщення не єдна окраса бібліотеки. Планується також відновлення проекту “Стежка”, який “заховали” під час утеплення будівлі.

«Стежку до Криму» у Вінниці закрили ватою: авторський орнамент на бібліотеці опинився під утепленням

– Після відкриття чи відразу до нього у нас і зовні будуть стіни розфарбовані, буде відновлений проект «Стежка», що був стертий під час ремонту, – говорить завідуюча бібліотеки Ольга Вергун. 

– Коли ми працювали над проектом «Стежка», то знали, що в планах є утеплення бібліотеки, але дуже воно було актуально на той час, бо відбулася анексія Криму, агресія з боку сусідньої держави і ця болюча тема мала бути розкрита якось художньо, – додає Олександр Никитюк.

Побачити бібліотеку у всі красі з малюнками всередині і зовні вінничани зможуть вже у травні, тоді ж заплавноване офіційне відкриття оновленої книгорзбірні.