«На КТ-обстеження легень в «Меділюкс» треба час одного вдиху – кілька секунд» – лікар-рентгенолог у Вінниці

11:23
Автор: Vежа
Become a Patron!

Реклама

«На КТ-обстеження легень в «Меділюкс» треба час одного вдиху – кілька секунд» – лікар-рентгенолог у Вінниці

Лікар-рентгенолог Світлана Луканіна розповіла про переваги КТ-обстеження легень у Вінниці в Лікувально-діагностичному центрі «Меділюкс».

Які симптоми сигналізують про потребу пройти КТ легень? Чи варто собі самопризначати це обстеження? Які переваги комп’ютерної томографії в «Меділюкс»?

Відповіді на ці та інші запитання читайте в інтерв’ю.

Через війну, коронавірус відійшов на другий план, чи зменшилась кількість пацієнтів, які потребують КТ-обстеження легень?

Так, пік коронавірусу пройшов та й війна зробила свої корективи не тільки в нашій країні, але й в медицині в цілому. Кількість обстежень пацієнтів з «ковідом» в активній фазі зменшилась, порівняно з аналогічним періодом часу ще рік тому, але зараз є багато звернень пацієнтів з випадками після«ковідних» ускладнень.

Йде мова про випадки, коли коронавірус протікав у так званій легкій формі, але навіть такі перебіги захворювання не проходять безслідно. Людина може не мати пневмонії, але в той же час вона має тривалий кашель, ломоту в тілі, труднощі дихання. Тоді лікар направляє її на КТ легень.

Часто пацієнти приходять, вже коли не сила більше терпіти. Останнім часом такі випадки збільшились. І причиною цього також може бути війна. Якщо ще рік-два тому вся увага наших людей була прикута до особистого здоров’я, то тепер вся увага прикута до власної безпеки. Є, на жаль, ціла купа поважних причин, через які стан здоров’я, якщо це не щось критичне, відкладається, навіть не на другий план.

Але якщо йдеться про здоров’я легень, то тут ситуацію в «довгий ящик» не відкладеш. Тому саме це обстеження буде завжди одним із найзатребуванішим.

Коли треба йти на КТ легень?

КТ легень показано при запаленні легень, збільшених лімфатичних вузлах, тромбозах, паразитарних ураженнях легень та грудної стінки, хронічному плевриті з часто виникаючими загостреннями, при розширенні стравоходу та інших патологіях.
Про всі ці стани сигналізують наступні симптоми:

– Колючий або тягнучий біль в ділянці грудної клітини;
– Задишка, затруднене дихання;
– Тривалий кашель;
– Слабкість та ломота в тілі;
– Висока температура;
– Скутість руху в зоні грудного відділу хребта.

Дуже важливо не ігнорувати ці симптоми, адже «жарти» з органами дихання дуже небезпечні. Існує ризик виникнення серйозних ускладнень, то ж рання діагностика та своєчасне лікування можуть буквально врятувати життя.

Чи варто собі самостійно призначати це обстеження?

Здоровій людині до 40 років не потрібно регулярно проходити комп’ютерну томографію. А от пацієнтам у віці 40 + варто проходити рентгенологічні дослідження один раз на рік, в рамках регулярних обстежень.

Після 50-60 років рекомендовано всім чоловікам та жінкам проводити щорічний скринінг легень для профілактику раку. Це дуже важливо! Адже, на жаль, статистика онкологічних захворювань легень дуже невтішна. Покращити ситуацію можуть лише профілактичні обстеження.

Тим паче, зараз є низькодозові протоколи сканування легень і не тільки, при яких доза опромінення мінімальна.

Окремо зроблю акцент на затятих курцях, що мають досвід куріння, щонайменше 10 років. Вони в групі ризику, то ж навіть якщо вам 30 років, при цьому ви курець з 10-річним стажем, то вам життєво необхідне щорічне КТ-обстеження легень.

В групі ризику також люди, чиї близькі родичі мають рак легень. То ж їм також рекомендовано регулярно проходити КТ легень.

У яких випадках рентгенівський знімок буде недостатньо інформативним і тому потрібне саме КТ легень?

КТ має значно вищу інформативність, порівняно з рентгеном. Діагностика проходить швидко та комфортно. Час дослідження на швидкісних спіральних томографах скорочується до кількох секунд – це час одного вдиху.

Обстеження можна пройти одразу в день звернення, воно не потребує спеціальної підготовки пацієнта.

В результаті комп’ютерної обробки виходять високоякісні, чіткі пошарові зображення досліджуваної зони, що дозволяє легко діагностувати патології бронхів, легень та серця.

Завдяки КТ можна легко помітити навіть мінімальні зміни в лімфатичних вузлах, судинах, стравоході та кісткових структурах.

Що «бачить» КТ у легенях?

КТ дозволяє діагностувати майже будь-які захворювання бронхолегеневої системи:

– встановити точну локалізацію, параметри та структуру пухлин грудної порожнини;
– діагностувати легеневі форми туберкульозу, визначити розміри та розташування туберкулом, оцінити динаміку захворювання на фоні лікування;
– підтвердити або виключити емфізему легень;
– оцінити захворювання плеври, наявність в ній рідини, її об’єм;
– виявити сторонні тіла, вроджені аномалії; травми;
– проаналізувати стан лімфатичних вузлів.
– виявити всі види запальних захворювань.

Які переваги КТ легень у Меділюкс?

Насправді їх чимало. В першу чергу, це професійні лікарі-рентгенологи, які постійно слідкують за медичними інноваціями та постійно самовдосконалюються, навчаючись.

Великою перевагою саме нашого центру є його орієнтування на найсучаснішу медичну апаратуру. Ми зокрема працюємо на високотехнологічному апараті Siemens SOMATOM go.Up. Це обладнання дозволяє, як я вже говорила вище, зробити повноцінне обстеження легень за час, поки людина робить вдих, тобто за декілька секунд.

Ще однією перевагою КТ-обстеження в «Меділюкс» є можливість розраховуватись за будь-які інструментальні дослідження, в тому числі КТ легень, частинами та без відсотків. Про деталі оплати за послугу частинами, пацієнтам краще запитувати адміністраторів нашого лікувально-діагностичного центру.

Ну і зараз в нас діє гарна пропозиція: при обстеженні КТ легень, пацієнти отримують 20% знижки на консультацію пульмонолога.

Це вигідно та зручно.

То ж звертайтесь, будемо раді попіклуватись про ваше здоров’я.

Записатись на КТ легень чи інші КТ-обстеження до лікаря-рентгенолога ЛДЦ «Меділюкс» Світлани Луканіною можна за телефонами: 0 800 33 01 30 (безкоштовно з мобільного), 067 33 77 697.

Фото надано «Меділюкс»