Вінницю планують приєднати до міжнародного туристичного маршруту Camino de Santiago

10:27
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині створять новий туристичний проект «Camino Podolico: Подільський шлях святого Якова». Маршрут об’єднає Вінницю, Бар та Кам’янець-Подільський.

Як повідомили на сторінці міського голови Сергія Моргунова, Вінниця долучиться до міжнародного культурного маршруту з тисячолітньою історією. Концепцію проекту вже презентували іншим громадам Поділля, оскільки планують об’єднати в маршруті Вінницю, Бар та Кам’янець-Подільський.

Шлях святого Якова (Camino de Santiago) належить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Туристи зі всього світу прямують до іспанського міста Сантьяго-де-Компостела, де покояться мощі апостола Якова. У паломницьку мережу Camino вже об’єдналось чимало європейських країн.

– Подільський проект може стати поштовхом до створення екскурсійних шляхів по всій Україні та об’єднання їх з європейськими маршрутами. А серед них — і наші друзі з литовського міста-побратима Паневежиса, — йдеться у дописі. — У нас багата історія і є що показати мандрівникам. Важливо, щоб інтерес туристів до Вінниці й регіону зростав. Адже це не тільки посилення міжкультурних зв’язків, а і розвиток сфери гостинності та пожвавлення інвестицій.

Інформаційна кампанія Подільського шляху св. Якова розпочнеться вже навесні. Протяжність майбутнього маршруту Camino Podolico становитиме приблизно 360 кілометрів. Ті, хто його пройде пішки або на велосипеді, отримають традиційне свідоцтво – «компостелу».

У Вінниці сподіваються, що робота над проектом об’єднає експертів, представників влади, бізнесу Вінницької та Хмельницької областей, а у перспективі – й всієї України.

Нагадаємо, що про подільський шлях святого Якова розповіли ще минулого року під час туристичного хакатону. Тоді цей проект посів п’яте місце. Як зазначив представник команди, яка розробляла проект: «Це не про божий промисел, а про конкретний бізнес. Є мережа «Шлях святого Якова» по всій Європі, але Україна жодним селом туди не входить. Ми могли би стати першим містом в Україні, з якого починався би цей маршрут».

Читайте також: Селфі з Петлюрою, “кулінарний” Коцюбинський та “шлях Якова”: кращі проекти вінницького туристичного хакатону. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.