На боржників за розподіл газу на Вінниччині подали вже 230 заяв до суду

19:09
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У 2020 році АТ “Вінницягаз” подало до суду 230 заяв про стягнення заборгованості за розподіл газу на Вінниччині. Крім цього за останні пів року боржникам надіслали близько 87 тисяч досудових попереджень.

Про це повідомили на сайті “Вінницягазу”, зазначивши, що станом на 1 лютого 2021 року до суду подано вже більше, ніж 230 заяв. У повідомленні йдеться, що компанія вимушена вдаватися до крайніх заходів, адже заборгованість споживачів за доставку газу перевищила 43 мільйони гривень. Водночас зазначається, що 70% усіх боргів припадає на побутових споживачів.

– Так, за надані послуги доставки газу на 1 лютого 2021 року побутові споживачі заборгували понад 30 мільйонів гривень. Ще 13,3 мільйона гривень АТ “Вінницягаз” недоотримало від підприємств, установ та організацій. З них 10,5 мільйона гривень затримали в оплаті тепловики, 1,6 мільйона гривень – бюджетники, – йдеться у повідомленні.

За останні пів року компанія направила боржникам близько 87 тисяч досудових попереджень про необхідність погашення боргу. З них у січні-лютому поточного року надіслані понад 31 тисяча попереджень. Також у 2020 році компанія подала 230 заяв до суду про стягнення заборгованості за доставку газу на загальну суму 317 тисяч гривень. З них уже винесено та виконуються понад 100 судових наказів на загальну суму 210 тисяч гривень.

В період карантину компанія не застосовує штрафні санкції до боржників за прострочення оплати розподілу газу. Однак, стягнення заборгованих сум проводиться в судовому порядку. Часто споживачі гасять борг після отримання досудового попередження пояснила Юлія Соколова, комерційна директорка АТ “Вінницягаз”. 

У повідомленні також йдеться, що споживачам, які довели справу до суду, крім суми боргу за доставку газу доведеться також сплатити чималі судові витрати та виконавчий збір.

Заборгованість споживачів за доставку газу становить понад 43 мільйони гривень

Щодо заборгованості споживачів, то у “Вінницягаз” зазначають, що такий рівень оплат, та ще й в опалювальний період, загрожує енергетичній безпеці регіону і реалізації компанією функцій з доставки газу пів мільйону споживачів.

Плата за розподіл – це кошти, необхідні для забезпечення технологічного процесу безперебійної та безпечної доставки газу мережами до кожного споживача, утримання газопроводів та обладнання, їх модернізації, ремонту та реконструкції, підтримки належного тиску газу тощо. За рахунок тарифних коштів функціонує аварійно-диспетчерська служба, здійснюється облік спожитого газу, повірка, ремонт та заміна лічильників, функціонування центрів обслуговування споживачів та інше, – пояснюють у “Вінницягазі”.

А ще накопичення боргів загрожує втратою субсидії. Компанія передає органам соціального захисту населення списки споживачів, що боргують більше трьох місяців. У разі не оплати такої заборгованості житлова субсидія не призначатиметься. “Вінницягаз” закликає усіх споживачів дотримуватись платіжної дисципліни, сплачувати послугу розподілу природного газу вчасно та не доводити справу до суду, – йдеться у повідомленні.

Фото – vn.dsoua.com
Ілюстративне фото – comments.ua

Читайте також: Тарифи на опалення не зростатимуть до кінця сезону: уряд та АМУ підписали Меморандум

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.