На базі ВНТУ створять лабораторію з розвитку транспортної мережі міста

12:40
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці створять лабораторію з розвитку транспортної мережі міста. Вона діятиме на базі кафедри Вінницького національного технічного університету (ВНТУ).

Як повідомили на сайті міськради, сьогодні, 25 травня, вони підписали відповідний Меморандум. В його рамках місто допоможе університету придбати програмні продукти PTV AG (з їх допомогою моделюватимуть організацію дорожнього руху).

А університет своєю чергою надаватиме готові проєкти та навчатиме і сертифікуватиме не менше 50 студентів на рік у сфері робіт з транспортного планування з використанням програмних комплексів PTV Vissim.

Зазначається, що це дасть можливість покращити безпеку дорожнього руху та підвищить пропускну здатність перехресть та деяких ділянок вулиць міста.

PTV Vissim — програмне забезпечення від компанії PTV Group для імітаційного моделювання дорожнього руху індивідуального та громадського транспорту, перевірки інженерних гіпотез щодо організації дорожнього руху тощо. Воно дозволяє аналізувати пропускну здатність транспортного вузла чи серії вузлів, затримки, швидкість руху та інші параметри — залежно від типу перетину доріг, при зміні схем ОДР, оптимізації роботи світлофорних об’єктів, взаємодії пішоходів і транспортних засобів.

Повідомляється, що Вінницька міська рада співпрацює з ВНТУ з 2007 року, і завдяки цій співпраці у 2012 році місту вдалося реалізувати транспортну реформу.

Я вважаю, що саме з допомогою науковців колективу ВНТУ ми дійсно маємо саму досконалу систему громадського транспорту в Україні. Звичайно, нічого досконалого на 100% немає, і нам потрібно працювати й надалі в цьому напрямку, зазначив мер Вінниці Сергій Моргунов.

Враховуючи, що у нас є вісім приєднаних громад, мережу громадського транспорту потрібно розширювати […], щоб всі люди, які проживають на приєднаних територіях, могли комфортно дістатися до міста Вінниці, – додав міський голова. 

Водночас Максим Кравчук, директор Агенції просторового розвитку, зазначив, що завдяки співпраці з університетом вони отримали досить цінні дані обстеження для моделі розвитку Замостя. А також висловив сподівання, що невдовзі у Вінниці будуть якісні фахівці, які працюватимуть над транспортним моделюванням, і їх не доведеться шукати в інших містах.

 Коли у 2008 році ми запропонували створення муніципального автобусного парку, ми чітко розуміли, що в цьому є сенс, але мало вірили, що місто зможе це реалізувати. Сьогодні ми маємо одну з найкращих маршрутних мереж пасажирсько-автомобільного транспорту в Україні, зауважив ректор ВНТУ Біліченко Віктор.

– У нас є досвід співпраці з іншими містами, але там немає такого підходу до вирішення проблеми. Нам приємно працювати з містом і бачити, що ті зусилля, які ми докладаємо, реалізується і ми бачимо результат. Сьогодні ми поглиблюємо нашу співпрацю, адже це є позитивом для міста, університету і наших студентів, – додав ректор університету.

На фейсбук-сторінці міського голови Вінниці також зазначено:

– Сьогодні підписали меморандум про новий проект з моделювання транспортного руху. Буде створена спеціальна лабораторія. На базі програмного забезпечення фахівці зможуть імітувати взаємодію будь-яких видів транспорту, аналізувати трафік та давати рекомендації. У результаті отримаємо експертні пропозиції щодо: збільшення пропускної здатності на ключових перехрестях, впровадження ефективних систем управління транспортними потоками, підвищення безпеки руху, надання пріоритету руху громадського транспорту в загальному трафіку.

Фото – vmr.gov.ua
Ілюстративне фото – з архіву Vежі

Читайте також: На площі Гагаріна не відбулося жодного ДТП з постраждалими після зміни схеми руху

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.