На базі вінницького техуніверситету запрацює Центр ветеранського розвитку

18:12
Автор: Vежа
Become a Patron!

На базі Вінницького національного технічного університету з наступного навчального року розпочне роботу Центр ветеранського розвитку. Наразі триває підготовка до запуску цього пілотного проєкту Міністерства ветеранів України. 

Як повідомляє інформаційне агентство Міноборони України “Армія.Inform”, основна мета створення такого центру — навчити ветеранів нового фаху та допомогти втілити в життя їхні підприємницькі ініціативи. У центрі надаватимуть також консультативні послуги, зокрема із психологічної та юридичної допомоги.

Планується проводити перепідготовку за короткостроковими (до 3 місяців) та середньостроковими (до 1 року) навчальними програмами. Після завершення навчання видаватиметься відповідний сертифікат.

Наразі триває остаточна підготовка приміщень. Зазначено, що особлива увага приділяється інклюзивності та облаштуванню укриття. Крім цього, міжнародні партнери планують закупити потрібне виробниче обладнання для розширення можливостей Центру.

Повідомляється, що Мінветеранів планує створити центри ветеранського розвитку в кожному регіоні України. Поки що запускаються пілотні проєкти у чотирьох містах. Це Вінниця, Львів, Дніпро та Миколаїв.

Зокрема на базі Центру ветеранського розвитку при ВНТУ заплановано здійснювати підготовку спеціалістів із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, а також для членів їхніх родин у межах впровадження в Україні Інституту помічника ветерана.

За словами ректора ВНТУ Віктора Біліченка, створення Центру є “безперечною потребою часу”. Він додає, що попередній досвід і потенціал університету та плідна співпраця українських спеціалістів із міжнародними партнерами дозволять створити корисний інструмент реадаптації ветеранів та їхніх родин.

– Для університету надзвичайно важливою є участь у соціальних проєктах, і ми вже маємо величезний досвід роботи з ветеранами та їхніми родинами. Так, Центр «Норвегія — Україна», що працював за однойменним проєктом від Міжнародного фонду соціальної адаптації і уряду Норвегії на базі ВНТУ, із 2015 року підготував понад 500 випускників за програмами «Підприємництво» та «ІТ-технології». Є успішні випускники, які створили власний бізнес. До навчальної програми наших курсів обов’язково включались тренінги з психології, які проводили профільні фахівці, зокрема і з досвідом участі в бойових діях. Сьогодні весь набутий досвід ми плануємо використати разом із партнерами в новому проєкті, адже проєкт «Норвегія — Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» завершився.

Навчання відбуватиметься в аудиторіях і лабораторіях вишу. Тут використовуватимуть матеріальну базу Міжнародного центру «Норвегія — Україна» та місцевих підприємств-партнерів. Проводитимуть заняття викладачі ВНТУ, але долучатимуться й колишні військові, які вже запустили власний бізнес.

– Реалізація цього проєкту дасть змогу запустити ефективну систему супроводу ветеранів війни після звільнення з військової служби та членів їхніх сімей, а також сприятиме підвищенню рівня їх конкурентоспроможності на ринку праці, — підсумував ректор ВНТУ.

До проєкту активно залучені органи місцевого самоврядування. Директор Міжнародного центру «Норвегія — Україна» Юрій Бурєнніков підкреслив, що вони разом активно моніторять ринок праці:

– Також маємо потужний досвід підготовки слухачів на курсах підприємництва. З огляду на це бачимо, що війна народила нові тренди у бізнесі, на які ми і спиратимемось при підготовці наших слухачів. Насамперед це виробництво товарів подвійного призначення, наприклад пошиття одягу, виготовлення запчастин, приготування сублімованих продуктів, усе це може бути як для військових, так і цивільних. Тож і будемо навчати ветеранів таких професій, як зварювальник, токар, автомайстер, слюсар, швачка.

Він додав, що сучасні реалії роботи, для прикладу, токаря набагато відрізняються від звичних стереотипів. Це спеціалісти, які здебільшого працюють за комп’ютером і задають параметри для станків із системою програмного керування для виготовлення різноманітних деталей. Також популярним є виробництво продукції на ЗD-принтерах із пластмас, різних полімерів, навіть зі сплавів.

Що ж стосується місцевого самоврядування, то відповідні департаменти ОВА та міської ради мають визначити, спеціалістів якого фаху потребуватиме область і місто. Відтак, на ринку праці буде більше необхідних спеціалістів. Водночас учасники бойових дій безболісно переходитимуть від військової кар’єри до цивільного життя.

Навчання для слухачів – повністю безоплатне.

 

Нагадаємо, на початку квітня повідомлялося, що Вінниччина стала однією із чотирьох областей України, які увійшли до пілотного проєкту з впровадження інституту помічника ветерана в громаді. Під час відповідної онлайн-наради говорили про особливості індивідуального супроводу кожного ветерана від військової служби до цивільного життя.

Фото – ВНТУ та із сайту Міністерства у справах ветеранів України

Читайте також: Вінниччина увійшла до пілотного проєкту з впровадження інституту помічника ветерана в громаді

Читайте також: Без черг та з окремими фахівцями: у Вінниці у двох “Прозорих офісах” запустили адмінсервіс “Ветеран”

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.