Минулого року у Вінниці камери «Ситуаційного центру» зафіксували понад 17 тисяч правопорушень

8:28
Автор: Vежа
Become a Patron!

Для реалізації програми «Безпечне місто» у Вінниці встановлено понад 1000 камер відеоспостереження. Завдяки камерам минулого року виявили понад 17 тисяч правопорушень. 

Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, у Вінниці діє Програма цифрового розвитку, яку затвердили у 2018 році. Вона передбачає створення нових електронних сервісів для вінничан, впровадження ІТ-ініціатив та сучасних цифрових технологій. Програма цифрового розвитку спрямована на підвищення ефективності муніципального управління, доступності цифрових можливостей для громадян та формування безпечного міського середовища.

«Безпечне місто»

Зокрема, однією зі складових програми є реалізація системи «Безпечне місто». У Вінниці встановлено понад 1000 камер відеоспостереження, роботу яких цілодобово моніторять фахівці «Ситуаційного центру».

Повідомляють, що протягом 2020 року завдяки камерам зафіксували 17 253 факти правопорушень. З них тисяча ДТП, 12 574 порушень Правил дорожнього руху. Також фіксували адміністративні правопорушення у сфері громадського порядку (389), правопорушення у сфері благоустрою (3 120), а також 59 випадків надзвичайних ситуацій. За допомогою відеоаналітики та відтворення відеозаписів надано допомогу в розкритті 95 кримінальних правопорушень.

Директор департаменту інформаційних технологій міської ради Володимир Романенко додав, що у жовтні минулого року Вінниця отримала перемогу у конкурсі «Smart City Awards 2020» в номінації «Найкраще Smart безпечне місто».

Автоматизована система оплати за проїзд

Наразі бортовим обладнанням облаштовані 314 одиниць транспорту КП «Вінницька транспортна компанія» та 96 транспортних засобів приватних перевізників.

У середньому щомісяця в системі «Вінницякартсервіс» реєструється близько 3,5 мільйона пасажирів. З них 1,4 мільйона здійснюють оплату проїзду Муніципальними картками вінничанина. Ще 660 000 містян розраховуються банківськими картами, користуються проїзними 120 тисяч пасажирів. Пересадки здійснюють 120 тисяч громадян. Також користуються громадським транспортом 1,2 мільйона пасажирів з пільгових категорій населення.

Фото: архів Vежі

Читайте також: Вісімсот «очей» на вулицях міста: як у Вінниці працює Ситуаційний центр. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: У вінницьких трамваях запровадили електронний квиток: як це працює?

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.