Музика, шум і феєрверки: у Вінниці внесли зміни до Правил додержання тиші

13:04
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці не можна продавати піротехнічну продукцію дітям до 18 років.  А у нічний час (з 22:00 до 08:00 години) категорично забороняється перевищення рівня шуму, який встановлений санітарними нормами.

Про це повідомили на сайті Вінницької міськради. Зазначається, що 26 лютого під час чергової сесії депутати затвердили зміни до Правил додержання тиші на території міста Вінниці, а також зафіксували їх у Правилах благоустрою Вінницької міської територіальної громади.

Повідомляється, що згідно з правилами, піротехнічну продукцію не можна продавати дітям до 18 років. Також її не можна використовувати на прилеглій території розважальних закладів, кидати під ноги перехожим, є й інші заборони. А у нічний час, з 22:00 до 08:00 години, категорично забороняється перевищення рівня шуму, який встановлений санітарними нормами.

Правила додержання тиші на території Вінниці загальнообов’язкові для дотримання на території Вінницької міської територіальної громади. Відтепер вони зафіксовані у Правилах благоустрою, і їхнє виконання перевірятимуть працівники Національної та Патрульної поліції спільно з інспекторами Муніципальної варти. За порушення правил передбачена адміністративна відповідальність складаються адміністративні протоколи відповідно КУпАП, наголосив Віталій Чигур, начальник Муніципальної варти.

 

Вимоги до підприємств, установ, організацій, фізичних осіб – підприємців та громадян:

1. Суб’єкти господарювання, які мають відповідні дозволи на здійснення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних виробів технічного та спеціального призначення, повинні погоджувати їх проведення у час, який не заборонений (з 08:00 до 22:00) із уповноваженим органом місцевого самоврядування (при проведенні загальноміських заходів – з відділом культури виконкому міськради; заходів районного та особистого значення – з виконкомом міської ради).

2. Під час роботи закладів ресторанного господарства, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів забезпечувати рівень звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівень шуму в прилеглих до них житлових і громадських будівлях, що не перевищують рівні, встановлені санітарними нормами для відповідного часу доби. У закладах, розташованих в житлових будинках, забезпечувати обмеження часу роботи звуковідтворювальної апаратури до 22.00.

3. Забезпечувати в житлових будинках, в будинках, прилеглих до закладів ресторанного господарства і підприємств торгівлі та приміщень, в яких здійснюється виробнича діяльність або надаються послуги населенню, дотримання такого рівня шуму працюючого обладнання, вентиляційних систем, радіоприймачів, телевізорів, гучномовних установок, засобів індивідуальної трудової діяльності та інших джерел шуму, який не перевищував би рівні шуму, встановлені санітарними нормами.

Що забороняється:

1. У нічний час (з 22 до 8 години) гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, інше використання піротехнічних виробів з перевищенням рівня шуму встановленого санітарними нормами.

2. Проведення на захищених об’єктах ремонтних та будівельних робіт, що супроводжуються шумом, рівень перевищення якого встановлено санітарними нормами: у робочі дні з 21.00 до 8.00, святкові та неробочі дні – цілодобово, без попередження мешканців прилеглих житлових приміщень, будинків про початок робіт і час їх завершення. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарні норми.

3. Стоянка транспортних засобів на прибудинкових територіях поза спеціально відведеними місцями, за винятком спеціально обладнаних аварійних автомашин та спецтранспорту підприємств, що обслуговують житлові будинки та їхнє інженерне обладнання.

4. Використання піротехнічних виробів на прилеглих територіях закладів ресторанного господарства (ресторани, бари, кафе) розташованих в житлових будинках.

5. Реалізацію побутових піротехнічних виробів особам віком до 18 років.

6. Продаж піротехнічних виробів побутового призначення суб’єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, а також громадянами:
– на ринках, з рук, в об’єктах дрібно роздрібної торговельної мережі тощо, крім спеціалізованих об’єктів торгівлі та спеціалізованих відділів (секцій) підприємств з універсальним асортиментом непродовольчих товарів, приміщення яких обладнані згідно з вимогами охорони праці та здоров’я, пожежної безпеки, санітарних та інших норм і правил;
– без сертифікатів відповідності державної системи сертифікації або свідоцтв про визнання та інструкцій з їх застосування (експлуатації);

7. Використання піротехнічних виробів, які створюють ефекти на висоті та/або шумові ефекти, ближче 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, закладів освіти, будинків престарілих та інших громадських споруд і житлових будинків; кидати приведені в дію піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів домів та інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно.

Нагадаємо, раніше вінничанин зареєстрував петицію до міської влади з проханням заборонити підрив піротехніки на території житлових кварталів Вінниці та зобов’язати працівників “Муніципальної варти” слідкувати за дотриманням тиші. Тоді у міськраді відповіли, що питання щодо можливості внесення відповідних до Правил благоустрою території Вінницької міської ОТГ опрацьовується.

Фото – st4.depositphotos.com

Читайте також: Травмування дітей від вибуху петарди у вінницькому садочку: у міськраді розповіли деталі інциденту

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.