Мрія про свободу: у Вінниці відбудеться онлайн-захід до сторіччя українсько-польського союзу

8:26
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці відбудеться онлайн-захід до 100-річчя українсько-польського союзу та Міжнародного дня музеїв. Трансляція відбуватиметься з Білої зали колишньої Міської думи. 

У суботу, 16 травня, о 12:00 розпочнеться онлайн-зустріч “Мрія про свободу”, яка присвячена 100-річчю українсько-польського союзу. Команда “Центру історії Вінниці” пропонує спільно проаналізувати сторінки історії міста революційної доби. Модеруватиме онлайн-захід директор Центру Олександр Федоришен, а цікавими історичними фактами ділитиметься докторка історичних наук та професорка Тетяна Кароєва.

Трансляція відбудеться на сторінці Центру історії Вінниці у Facebook.

– Днями виповнюється 100 років з часу зустрічі у Вінниці очільників України та Польщі – Симона Петлюри та Юзефа Пілсудського. Ця урочиста подія символічно об’єднала усі громади міста над Бугом в їх спільному прагненні до Свободи, – вказують в анонсі.

Трансляція відбуватиметься у стінах цінного «музейного експонату» – Білої зали колишньої Міської думи, яка й приймала почесних гостей 16 травня 100 років тому.

– Не проґавте унікальний шанс віртуально потрапити до пам’ятки в цю історичну мить, адже саме 16 травня 1920 року о 12 годині у Білій залі відбувалася зустріч лідерів держав з представниками вінницької громади.

Крім того, глядачі зможуть першими отримають посилання для завантаження електронної версії біографічного довідника «Українська революція 1917-1921 в іменах: вінницькі сторінки».

Головне фото – naszwybir.pl

Читайте також: Розстріляне дзеркало та перші демократичні вибори: історія будинку вінницької міської Думи. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: “Війна – не забава”: у мережі з’явився український переклад спогадів про зустріч Петлюри та Пілсудського у Вінниці

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.