× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

МОЗ: на Вінниччині 100% медичних закладів стали автономними

13:36
Автор: В'ячеслав Луцков

Вінниччина стала однією з чотирьох областей України де автономізувалося 100% спеціалізованих медичних закладів. Іншими регіонами, які досягли такого ж показника, стали Полтавська, Черкаська та Волинська області.

Як повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я з посиланням на міністерку Зоряну Скалецьку, загальний рівень автономізації в Україні досягнув 91%. Решта лікувальних закладів поки перебуває в процесі автономізації.

Станом на 15 січня по всій Україні 91% закладів по Україні автономізовано. Вони стали неприбутковими підприємствами. Тепер у керівника закладу більше свободи, влади та більше відповідальності. Це не лише відповідальність особисто керівника, а й місцевої влади перед населенням – чи зможуть вони забезпечити допомогу.

Решта лікувальних закладів ще в процесі. Необхідно вчасно отримати статус комунального некомерційного підприємства та укласти договір, щоб на пряму отримувати оплату з державного бюджету від НСЗУ з 1 квітня. Важливим є також процес комп’ютеризації робочих місць лікарів, обрання медичної інформаційної системи та оновлення ліцензії, – зазначає Зоряна Скалецька.

Підкреслюється, що після автономізації заклад має оновити свою ліцензію. У жовтні Верховна Рада прийняла Закон про концесію, яким встановила термін для оновлення ліцензії – 6 місяців (раніше було 3 місяці). Ці зміни були прийняті Верховною Радою України на початку жовтня.

Автономізація – це одна з обов’язкових умов для підписання договорів з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Заклади, що перейшли у статус комунальних некомерційних підприємств отримуватимуть пряму оплату з державного бюджету від НСЗУ.
Вони, як неприбуткові підприємства, зможуть самостійно розпоряджатися отриманими грошима. Статус КНП дозволяє встановлювати розмір заробітної плати для медичних та інших працівників в колективному договорі, а також відв’язує заробітні плати від єдиної тарифної сітки. Джерело – МОЗ.

Фото – Асоціація міст України

Читайте також: Електронний рецепт та безкоштовна діагностика: як та коли скористатися новаціями медреформи на Вінниччині

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.