“Мова об’єднує”: вінничан запрошують зібратися біля Вежі на підтримку нового Закону про мову

14:44
Автор: Vежа

16 липня о 18:30 вінничан запрошують зібратися біля Вежі Артинова на Європейській площі, аби висловити свою підтримку новому закону про захист української мови. 

Акція у Вінниці відбудеться в рамках всеукраїнської кампанії “Мова об’єднує”, аналогічні акції відбудуться також в понад тридцяти інших великих міст України. Відтак 16 липня – в день набрання чинності новим законом – вінничан запрошують прийти до Вежі, аби відзначити цю подію та засвідчити підтримку мовному закону та продемонструвати готовність його захистити.

Ініціатори акції – рух “Відсіч”, ініціатива “Громадський закон про мову 5670-д“, рух добровольців “Простір свободи” та інші – запрошують прийти на акцію всіх прихильників нового закону про мову, але без політичної символіки. “16 липня – це наше свято, свято мільйонів людей, об’єднаних українською мовою. І ми відзначимо його разом, на Сході й на Заході, у Києві і маленьких містечках, в соцмережах і на вулицях”, – ідеться в анонсі акції.

Нагадаємо, що після президентських виборів Адміністрація нового Президента, наближені до Володимира Зеленського політики та бізнесмени неодноразово заявляли про намір переглянути нове мовне законодавство, в бік послаблення позицій української та посилення позицій російської мови. Схожу позицію мають також проросійські політичні сили, які можуть потрапити до нової каденції українського парламенту після 21 липня. Відтак громадські активісти, які вимагали прийняття закону вважають 5670-д, вважають за необхідне демонструвати громадськістю підтримку мовного закону, аби не допустити його перегляду на законодавчому рівні.

Так закон ухвалювали в Чистий четвер 25 квітня

“Українська мова – один з ключових факторів державної незалежності, національної безпеки та цілісності країни. Саме тому Москва і промосковські реваншисти в Україні прагнуть скасувати чи знівелювати цей історичний документ. Вони не хочуть бачити країну єдиною й сильною. Але ми не дамо їм цього зробити.

Дані соціологів свідчать, що попри тонни брехні, вилиті на закон про мову, більшість людей його підтримує і усвідомлює важливість державного захисту української мови”, – ідеться в анонсі акції.

Як нагадують організатори події, введення закону в дію відбуватиметься поступово. Деякі норми почнуть діяти одразу, деякі – за кілька місяців чи років. Що конкретно передбачає цей історичний документ і коли які норми запрацюють – можна дізнатися за цим посиланням. 

“Закон не регулює мову приватного спілкування і не спрямований проти інших мов чи людей будь-якого етнічного походження. Його завдання – об’єднати Україну, гарантувати кожній людині право на отримання інформації і послуг українською мовою в усіх публічних сферах на всій території нашої держави”, – наголошують організатори акції.

У Вінниці акція на підтримку Мовного закону в межах всеукраїнської кампанії Мова об’єднує відбудеться 16 липня о 18:30 біля Водонапірної вежі на вулиці Оводова