Міська рада затвердила Концепцію цифрової партисипації Вінницької міської ОТГ. ФОТО

10:28
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 26 квітня, Вінницька міська рада підтримала проект “Про затвердження Концепції цифрової партисипації Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2025 роки”. Рішення підтримали депутати під час чергової сесії.

Як VежА писала раніше, головна мета Концепції – налагодження комунікації між мешканцями міста та владою із використанням сучасних технологій. Нині мешканці міста вже використовують інструменти е-демократії: електронні петиції, звернення громадян, онлайн-опитування на сайті ВМР, мобільний додаток «Informer for citizens» тощо.

 

Як розповідала Vежі Софія Сакалош, керівниця Лабораторії електронної демократії ГО “Подільська Агенція Регіонального Розвитку”, передусім розроблялась “Концепція інтегрованого розвитку Вінниці-2030” і одним із пунктів плану виконання цієї Концепції є “Концепція електронної участі”.

– Концепцію розробляли експерти ГО “Подільська Агенція Регіонального Розвитку”, залучені експерти, спільно з Вінницькою міською радою (Департамент інформаційних технологій та політики якості) та іншими фахівцями, – повідомила Софія Сакалош.

Як зазначено у Проекті, “Цифрова партисипація – це участь громадян за їх ініціативою у формуванні та реалізації державної політики, розвитку державного управління та місцевого самоврядування, їхньому моніторингу та оцінюванні, що передбачає двосторонню електронну взаємодію суб’єктів прийняття рішень із застосуванням відповідних цифрових технологій та кіберпростору за прозорими
процедурами”.

Публічне обговорення Концепції відбулося ще наприкінці січня 2019 року. Тоді у HUB “Місто змістів” зібралося чимало зацікавлених в електронному майбутньому міста. Представники кількох громадських організацій, працівники освіти, студенти, ІТ-шники та представники влади долучились до обговорення проекту Концепції та зокрема основних заходів для її реалізації.

Концепція електронної участі міста Вінниці – документ, який має на меті сформувати бачення розвитку електронної участі на локальному рівні та модель електронного залучення мешканців до процесів прийняття рішень через спільний пошук проблеми, інформування, пошук варіантів та спільної участі в прийнятті рішень та подальшого впровадження за допомогою електронних інструментів. Також документ передбачає заходи, спрямовані на формування екосистеми цифрової партисипації, яка стимулює громадян брати участь в розробці та реалізації рішень.

Серед заходів проекту Концепції – заходи для підвищення рівня поінформованості мешканців щодо можливостей електронної участі в процесах прийняття рішень та навчання вінничан; участь в тематичних міжнародних та національних грантових програмах, конкурсах спільно з ІГС Вінниці з метою розробки та впровадження інноваційних технологій цифрової партисипації в місті; проведення хакатонів, днів технологій для міста; впровадження інтегрованої платформи електронної демократії тощо.

Фінансування заходів щодо реалізації Концепції здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, міжнародної технічної допомоги, а також з інших не заборонених законодавством джерел.

Відомо також, що Вінницька міська рада є учасником швейцарсько-українського проекту «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громадян» (EGAP). Серед завдань цього проекту – покращення взаємодії влади та громадян за допомогою впровадження інструментів електронного урядування та електронної демократії. У місті реалізуються й інші проекти міжнародної технічної допомоги за даним напрямком.

Нагадаємо також, що сьогодні, 26 квітня, на сесії Вінницької міської ради прийняли рішення створити сквер на честь загиблого на війні Євгена Костюка, підтримали рішення про передачу у комунальну власність міської ОТГ будівлі для майбутнього Музею Тичасової Столиці, затвердили створення Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства, а також розповіли про можливість відновлення транспортної інфраструктури на річці Південний Буг.

Читайте також: Сучасні технології навіть для бабусь: у Вінниці обговорили Концепцію електронної участі. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.