Катери як громадський транспорт: у Вінниці планують відновити транспортну інфраструктуру на річці Південний Буг

13:15
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Міськрада веде перемови з одним із вінницьких виробників щодо побудови пасажирських катерів і організації навігації на річці Південний Буг. Також наразі опрацьовуються юридичні та організаційні питання щодо замовлення новеньких катерів. У разі успіху, вінничани зможуть користуватись ними як громадським транспортом, а також для прогулянок.

Про це сьогодні, 26 квітня, на черговій сесії Вінницької міської ради повідомив міський голова Сергій Моргунов. Він зазначив, що важливою та кропіткою справою є не лише закупка катерів, а й влаштування транспортної інфраструктури на річці Південний Буг.

Якщо говорити про форму власності річкового порту і цих двох катерів, є певні юридичні нюанси. Ми цими питаннями займаємось. Було рішення суду щодо виконання повернення нашого річкового порту до державної власності. Це займає тривалу процедуру по терміну. Разом з тим є доручення відповідним підрозділам і безпосередньо заступнику міського голови Сергію Володимировичу Матусяку щодо відпрацювання з одним із наших виробників, вінницьких, можливості побудови таких катерів і організації навігації на річці Південний Буг. Коли це буде і в які терміни, важко сказати, бо потрібно відпрацювати багато юридичних питань і питання взаємодії між транспортною компанію і цим підприємством.

Також потрібно врахувати фінансовий ресурс, який потрібно на це все затратити. Одна справа купити катери, інша – побудувати транспортну інфраструктуру, як це колись було, коли були зупинки і люди користувались катерами не лише в туристичних цілях, але й як транспортною мережею, починаючи Стрижавкою, закінчуючи Сабаровом – розповів Сергій Моргунов.

Зазначимо, що це питання міський голова прокоментував під час розгляду рішення «Про затвердження в новій редакції Статуту КП «Вінницька транспортна компанія».

До речі, ще 26 березня цього року до вінницької влади було подано петицію, в якій пропонувалося облаштувати нові причали для катера Вінниці. Причому не лише від Центрального мосту до Сабарова, а й від Водоканалу. Також автор звернення пропонував прирівняти катер до громадського транспорту. Тоді петиція не набрала необхідної кількості підписів, й відтак не була розглянута Вінницькою міською радою.

Нагадаємо також, що сьогодні, 26 квітня, на сесії Вінницької міської ради затвердили Концепцію цифрової партисипації Вінницької міської ОТГ, прийняли рішення створити сквер на честь загиблого на війні Євгена Костюка, підтримали рішення про передачу у комунальну власність міської ОТГ будівлі для майбутнього Музею Тичасової Столиці, затвердили створення Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства.

Читайте також:

Річку Південний Буг очищатиме надпотужний земснаряд за майже 6 мільйонів. ФОТОРЕПОРТАЖ

У Вінниці придбають ще один земснаряд за понад шість мільйонів гривень

Від Водоканалу до Сабарова: вінничанин просить нові причали на Бузі

Річковий вокзал на Вінниччині повернули в державну власність

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.