Міська рада планує затвердити єдиний порядок організації паркування у Вінниці

10:52
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницька міська рада оприлюднила проєкт рішення “Про затвердження Правил паркування транспортних засобів на території Вінницької міської територіальної громади”. Зауваження від громадян прийматимуть до 20 жовтня. 

На сайті міської ради повідомили, що ці Правила регламентують єдиний порядок організації паркування транспортних засобів. А дія цих Правил поширюється і на користувачів, і на суб’єктів господарювання, які утримують майданчики для паркування.

Зокрема на території Вінницької міської територіальної громади передбачається створення мережі майданчиків для платного паркування. Вони можуть бути наземними, підземними, багаторівневими, і на них обов’язково повинні бути встановлені автоматичні в’їзні та виїзні стаціонарні термінали.

На таких майданчиках передбачені й пільги. Наприклад, право безплатного паркування (на майданчиках для платного паркування) матиме спеціальний автотранспорт під час виконання прямих службових обов’язків (МВС, ДСНС, швидка медична допомога, аварійний спеціалізований транспорт) і транспортні засоби, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю.

Зазначається, що розмір плати за користування майданчиками для платного паркування, а також тарифи на платні послуги з блокування (розблокування) транспортних засобів буде затверджувати Виконавчий комітет міської ради. Операторів паркування визначатимуть на конкурсних засадах.

Однак Правила стосуються не лише платних парковок. Цей проєкт рішення підготували з метою впровадження цивілізованої комфортної системи паркування транспортних засобів та підвищення рівня дотримання правил паркування у місті.

Так, наприклад, з метою запобігання заїзду та стихійного паркування транспортних засобів на тротуарах, площах, велодоріжках, газонах, дитячих та спортивних майданчиках, у пішохідних та паркових зонах по краю проїзної частини можуть застосовуватися антипаркувальні засоби.

Також Правилами забороняється:
– паркування вантажних транспортних засобів та автобусів у дворах житлових будинків;
– обладнання майданчиків для паркування на тротуарах, велодоріжках;
– влаштування майданчиків для паркування на вулицях з двома смугами руху завширшки менш як 6 м;
– паркування транспортних засобів у місцях проведення громадсько-політичних та інших масових заходів;
– паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування без оплати вартості послуг користування майданчиками для паркування більш ніж 10 хвилин (крім спеціально обладнаних майданчиків, обладнаних автоматичними в’їзними та виїзними терміналами, на яких оплата відбувається під час виїзду з майданчика) тощо.

Детальніше з проєктом рішення можна ознайомитись за ЦИМ посиланням (завантаживши документ вкінці сторінки).

Власні зауваження та пропозиції можна надсилати до 17:00 години 20 жовтня 2021 року на поштову та електронну адресу Департаменту:
– 21050, м. Вінниця, вул. Соборна, 59, Департамент енергетики, транспорту та зв’язку Вінницької міської ради, каб. №1000;
– e-mail:[email protected]

Фото – з архіву Vежі

Читайте також: П’ять місць зайнятих, одне – вільне: наскільки завантажені парковки в центрі Вінниці. ГРАФІКА

Читайте також: Паркування по-вінницьки: які зміни готує міська влада для водіїв

Читайте також: За місяць інспектори з паркування виявили у Вінниці понад 13 тисяч порушників

Читайте також: В мікрорайоні Замостя на майбутнє пропонують розглянути можливість платного паркування

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.