Міністерство освіти і науки визначило дати реєстрації та проведення ЗНО-2022

16:55
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

В Україні основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання наступного року відбудеться з 23 травня до 17 червня. Реєстрація на ЗНО стане доступна з 1 лютого.

Про це повідомляється на сайті Міністерства освіти і науки України з посиланням на наказ МОН № 1166 від 2 листопада 2021 року.

Основна сесія

Так, реєстрація осіб для участі у ЗНО триватиме з 1 лютого до 9 березня. А керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня.

Також повідомляється, що не пізніше 29 квітня у зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудуться за таким графіком:

фізика – 23 травня;
хімія – 26 травня;
українська мова, українська мова і література – 31 травня;
математика, математика (завдання рівня стандарту) – 3 червня;
іспанська, німецька, французька мови – 6 червня;
англійська мова – 7 червня;
історія України – 10 червня;
географія – 14 червня;
біологія – 17 червня.

Вказано, що інформацію про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня.

Пробне ЗНО

Водночас пробне ЗНО-2022 відбудеться 19 та 26 березня. Реєстрація для участі у ньому триватиме з 5 по 22 січня. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня. А з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту), біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня (з української мови, української мови і літератури) та 1 квітня (з інших навчальних предметів).

Підкреслюється, що пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб.

Пробне ЗНО має допомогти ознайомитися з організаційними умовами проведення тестування, особливостями роботи з бланками відповідей, структурою та змістом тестових зошитів, а також з’ясувати рівень своїх навчальних досягнень і, як наслідок, уникнути зайвого хвилювання та зосередитися під час основної сесії саме на виконанні тестових завдань.

Вартість пробного тестування буде визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.

Ілюстративне фото – Слово і Діло