Кілька тижнів тому подружжя вінничан створило волонтерський проект «Машина Допомоги», в рамках якого малозабезпеченим та самотнім людям доставляють необхідні продукти та медикаменти. Переважно – безкоштовно.
Ініціатори проекту, Кирило та Інеса Дружкови, на початку квітня вирішили самостійно на власному авто допомагати тим, хто проживає у віддалених куточках області та не може фізично купити їжу чи ліки.
На фото – Кирило та Інеса Дружкови
Врешті родина організувала проект «Машина Допомоги» з доставки найнеобхіднішого і наразі у складі групи – п’ять екіпажів у Вінниці та області, які “приймають заявки” навіть з найвіддаленіших куточків Вінниччини.
Допомогу від волонтерів отримало вже понад 50 осіб. Окрім того, почали працювати над розширенням проекту, щоб подібні групи волонтерів з’явилися по всій країні.
Волонтер Кирило Дружков розповів Vежі про проект.
Як усе відбувається
Інформація про тих, хто потребує допомоги, збирається у Фейсбук-групі «Машина Допомоги». Також волонтери публікують дописи в різноманітних Фейсбук-групах із проханням надати інформацію про таких людей.
Далі волонтери зв’язуються з цією людиною, все уточнюють та йдуть купувати необхідне. За тим власним авто вони доставляють речі до будинку людини, а вона у свою чергу розраховується.
Втім Кирило уточнює, що наразі в 99% випадків продукти та медикаменти віддавали безкоштовно, за кошти самих волонтерів. В такому разі передають “набір, що складається з молока, яєць, хліба, борошна, олії тощо. Орієнтовна вартість – близько 200 гривень.
Додатково кошти витрачають на антисептики для обробки машин та самих покупок, маски для волонтерів та пальне. Це покривають також коштом волонтерів.
Також за потреби волонтери можуть доставити посилку – переважно цього потребують мешканці віддалених сіл та містечок. Або ж можуть роздрукувати та доставити важливі документи.
Кому допомагає проект та як збирають кошти
Передусім «Машина» призначена для допомоги людям у віддалених населених пунктах, багатодітним родинам з низьким рівнем доходів, самотнім людям похилого віку, людям з інвалідністю та тим, які хворіють, та потребують сторонньої допомоги у доставці продуктів та ліків.
Разом із тим Кирило каже, що є люди середнього віку, які через карантин втратили роботу і вимушені звертатись до волонтерів. Їм також намагаються допомогти.
Кирило також пояснює, що працює сам на себе у центрі саморозвитку, що надає консультації з різних питань (зокрема надають психологічну підтримку в тих чи інших життєвих ситуаціях). Відтак клієнти Центру також долучаються до благодійності через Фейсбук-сторінку Кирила.
В майбутньому для збору коштів планується створити спеціальний фонд та рахунок у банку, але на час карантину кошти збирають на особисту картку Кирила.
Як долучитись
Наразі комунікація відбувається через Фейсбук-спільноту «Машина Допомоги» та через сторінку Кирила у Фейсбук. Як вже зазначалась, волонтери шукають тих, кому потрібна допомога, в різних спільнотах Фейсбук. Для людей у сільській місцевості надрукували візитівки.
Волонтери покривають усі витрати власним коштом. Відтак вінничани, які хочуть їх підтримати, можуть допомогти фінансово. Усі звіти Кирило публікує на своїй Фейсбук-сторінці.
Також можуть звертатись люди, які готові долучитись доставкою продуктів, підтримати інформаційно чи створити подібні екіпажі в інших областях країни.
Картка “Приват-банку”: 5168 7453 2045 9164 (Кирило Дружков). В коментарі до платежу потрібно вказати “Машина допомоги”.
Контактний номер Кирила: 099 01 36 911.
Філософія родини та проекту “Машина Допомоги”
Кирило каже, що мета благодійності проста: допомогти людям, які страждають, і тим самим “покращити собі карму”.
– Ідея в тому, що я би хотів бачити навколо себе світ, де люди не страждають. А отже, я можу зробити щось сам для цих людей. І одного дня я буду жити в цьому світі, де люди не страждають і це, зокрема, станеться тому, що ми їм допомагаємо, – говорить Кирило.
Волонтер розповідає, що до його центру саморозвитку часто звертають люди з питанням “Як зробити так, щоб були гроші?”. Кирило пояснює, що у світі діють прості правила, які працюють: потрібно допомагати іншим.
Тож Кирило та Інеса, в яких троє дітей, знаходять час та засоби для волонтерства. Також долучають найменшого, 4-місячного сина, який разом із батьками подорожує під час волонтерських виїздів. “Так і встигаємо”.
Про одну з поїздок – до Погребища – Кирило написав у Фейсбук. Він розповів, що бабусі, яким везли допомогу, спершу ставились до волонтерів насторожено. Але потім щиро дивувались такій допомозі, дякували, а дехто навіть плакав.
«Їдемо далі. В нас є лише імена та описи (тих, кому потрібна допомога – авт..). Розпитуємо тих, кого зустрічаємо й отримуємо плутані пояснення, де живе потрібна людина. Адрес ніхто не знає. Мобільних у стареньких немає, та й зв’язку майже немає. Нам би взяти «на борт» провідника, який покаже потрібну хату. Але з міркувань безпеки в машину нікого не пускаємо.
Сонце сідає, а нам ще виїжджати. Час вичерпується, як і запаси благодійних продуктів. Ми не змогли знайти всіх. Радує, що волонтерка Діна готова разом з чоловіком шукати людей та розвозити продукти. Вони стануть екіпажем №2 проекту».
Фото з Фейсбук сторінки Кирила Дружкова
Дякуємо!
Тепер редактори знають.