Мама-альбіноска: як у гайсинських лісах розводять європейську лань. ФОТО, ВІДЕО

9:53
Автор: Юлія Плахтій

На Вінниччині гайсинські лісівники нарощують чисельність лані європейської у вольєрному господарстві. Саме в Гайсинському лісгоспі цих тварин у нашій області є найбільша кількість – 45. Тут є навіть лань-альбіноска.

Як повідомляє Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства на своїй Фейсбук-сторінці, “розводять гайсинські лісівники цей цінний мисливський вид, завезений до України, вже четвертий рік поспіль”.

Також лісівники опублікували відео, де лані годуються у напіввільному вольєрі.

За даними обліку мисливських тварини у 2020 році, у мисливських угіддях держпідприємств лісового господарства Вінницького ОУЛМГ (Дашівське ДЛМГ, Бершадський та Гайсинський лісгоспи) нараховується 79 ланей, найбільше – у Гайсинському лісгоспі.

Зазначено, що гайсинські лісівники починали із 25 голів лані (7 самців і 18 самок). Їх привезли із приватного мисливського господарства «Вепр» (Гайсинський район). У 2019 році налічувалося  35 голів лані, у 2020 році – 45. Причому частину ланей реалізували.

У гайсинських лісах є одна особлива самиця, альбіноска. Лісівники зазначають, що існує поширена думка, що тварини-альбіноси мають слабший імунітет, ніж звичайні, часто хворіють та потомство приводять рідко.

«Проте ця особлива білосніжна лань минулого року стала мамою, оленятко народилося звичайного забарвлення. У другій половині травня-червні самиці лані народжують, тому й цього року лісівники зможуть побачити, як часто передається потомству відсутність кольору у спадок» – йдеться у повідомленні.

Мисливствознавець ДП «Гайсинський лісгосп» С.І. Злепко розповідає, що тварин у вольєрі утримують для збільшення поголів’я, створюючи для цього всі необхідні умови: водопій, годівниці, солонці. На території вольєру облаштоване приміщення для зберігання кормів, а за вольєрним господарством наглядають єгер та штатний працівник.

Лісівники розповідають, що лань європейська – це тварина з родини оленевих, менша розмірами за інших оленів.

«Відрізняється граційністю та спритністю, перестрибуючи перешкоду, плавним вигином спини зачаровує взір спостерігача. Працівники, які доглядають за ланями у вольєрі Гайсинського лісгоспу, відзначають їхню полохливість, навіть при наближенні годування тварини не підходять близько» – пише управління лісового та мисливського господарства.

Відомо, що самки за розмірами менші за самців і не мають рогів. Забарвлення спини та боків лані – рудувато-буре, «розмальоване» світлими плямами, хребет має темну смугу.

Фото та відео з фейсбук-сторінки Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.