“Лицарі Поділля”: в обласному краєзнавчому музеї встановили новий вітраж. ФОТО

19:16
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї встановили новий вітраж “Лицарі Поділля”. Його до Дня міста спроектував і виконав відомий вінницький художник Леонтій Назарович Гринюк.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею, опублікувавши фото цього вітража.  Там зазначили, що це “розкішне оздоблення, стало колористичним акцентом інтер’єру козацької зали”, а розмістили його на сходових маршах між 8 та 9 експозиційними залами ще 6 серпня.

Всі елементи вітража трансформовані в єдиний стилістичний комплекс і створюють цілісну структуру декоративного твору. Його домінантою став офіційний герб Вінниці (1993). Композиція також містить зображення двох історичних гербів України: тризуба знака княжої держави Володимира Великого (сучасного малого Державного герба України) та герба Війська Запорозького Низового Козака з мушкетом, – йдеться у повідомленні.

У музеї зазначили, що цей вітраж виконаний в класичній техніці з дотриманням всіх її вимог: скло і розпис пропущено через відпал з температурою 800 градусів. І додали, що “ефектний твір став дарунком всім вінничанам до Дня Міста, який будемо святкувати у вересні”.

Фото – facebook.com/vinnytsiamuseum

“Ніби у маленькій капличці в Італії”: у Кафедральному соборі Вінниці збереглися фрески початку 18 століття. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Кольорові шматочки радянського минулого: збережені та втрачені мозаїки Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.