«Лендарт і археологія: Україна-Литва»: у Вінниці відкривається виставка унікальних середньовічних артефактів

13:16
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Сьогодні, 7 липня, у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація виставки «Лендарт і археологія: Україна-Литва». Вона присвячена унікальним артефактам – знахідкам Південної середньовічної експедиції, які напередодні вторгнення росії на Херсонщину були вивезені з місцевого музею, що, фактично, і врятувало їх. 

Як ідеться на фейсбук-сторінці Вінницького обласного краєзнавчого музею, відкриття виставки пройде сьогодні, 7 липня, о 16:00 за адресою: вулиця Соборна, 19.

Зазначається, що виставка підготовлена організаціями з Херсона – Центром культурного розвитку «Тотем» і «Культурним центром Україна-Литва».

На виставці можна буде побачити унікальні артефакти – знахідки Південної середньовічної експедиції Інституту археології НАН України, яка з 2016 року щороку проходила в Тягині Херсонської області. Ці знахідки відновлюють справжню середньовічну історію Півдня.

Литовські артефакти, монети часів Улусу Джучі, Кримського ханства і Польщі, і неймовірна знахідка 2021 року – булава 15-го століття, символ нашої влади й державності, який було знайдено в 30-ту річницю Незалежності України. Таким чином, ці відкриття археологів повністю руйнують історичний міф про так звану «новоросію».

Загалом за шість років експедицій артефакти, які представлені на виставці, жодного разу не були показані у Херсонському краєзнавчому музеї, яким досі керує колаборантка Т. Братченко. Натомість до 9 травня 2022 року вона відкрила експозицію з радянськими наративами про Другу Світову війну. Напередодні вторгнення росії на Херсонщину артефакти були вивезені на виставку в Археологічному музеї НАНУ в Київ, і це фактично їх врятувало. Особливу атмосферу виставки створюють роботи українських та литовських художників лендарту, серед яких чотири автори з Вінниці. Натхнення для своїх робіт автори отримали під час археологічних експедицій в Тягині (Україна, 2021 рік) і в Акмянє (Литва, 2022 рік), – йдеться в дописі.

Телефон для довідок: 068 725 49 57.

Фото – з фейсбук-сторінки Вінницького обласного краєзнавчого музею

Читайте також: “Хто ми? Психоаналіз українців”: у Вінниці запрошують на перегляд документального кіно

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.