Ладижинська ТЕС відмовила екологам у проведенні перевірки

11:18
Автор: Vежа

Адміністрація Ладижинської ТЕС відмовила Державній екологічній інспекції Вінниччини у проведенні перевірки, повідомляє Lada.FM.

Про те, що ТЕС відмовила в перевірці екоінспекторами стало відомо з відповіді екологічної іспеції області на інформаційний запит від голови ради управління громадської організації «Ладижинська громадська рада» Андрія Скакодуба.

  • Ми збираємо інформацію про кількість викидів промислових підприємств міста в тому числі від стаціонарних джерел викидів. Звернулись із запитами в обласні управління Державної служби статистики України, Державної екологічної інспекції, департамент екології Вінницької ОДА та на Ладижинську ТЕС, – розповідає активіст.

У відповіді на інформаційний запит представники Державної екологічній інспекції повідомили, що не є розпорядниками цієї інформації, а їх спеціалісти лише аналізують її при проведенні перевірок:

  • «При цьому повідомляємо, ВП «Ладижинська ТЕС» ПАТ «ДТЕК Західенерго», Державною екологічною інспекцією України перевірялась у серпні 2015 року. У жовтні 2017 року суб’єкт господарювання відмовив Державній екологічній інспекції у Вінницькій області у проведенні заходу державного контролю».

Як повідомив виданню Андрій Скакодуб, у серпні на екофорумі в Ладижині була анонсована планова перевірка Ладижинської ТЕС в жовтні. За його словами громадські екологи чекали на результати її перевірки, щоб здійснити аналіз результатів.

Нагадаємо також, що 21 вересня під час VІ Всеукраїнського з’їзду екологів з міжнародною участю, який відбувався у Вінниці, представниця керуючої компанії «ДТЕК Енерго»  розповіла про дороговартісну модернізацію енергоблоків та встановлення на них фільтрів.

Наразі з шести електрофільтрів Ладижинської ТЕС реконструйовано лише два.

  • Ми розпочинаємо реконструкцію електрофільтру Ладижинського енергоблока №1 і до кінця року завершимо перший етап реконструкції, – анонсувала під час свого виступу 21 вересня керівниця департаменту з екологічної безпеки компанії «ДТЕК Енерго» Ірина Вербіцька.

Читайте також: Ладижинська ТЕС – у списку Топ-100 забруднювачів довкілля

Фото upload.wikimedia.org