Купання в -18: у Вінниці пірнали в озеро попри карантин. ФОТОРЕПОРТАЖ

12:59
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 19 січня, попри карантинні обмеження та сильний мороз, у Вінниці все ж відбулися традиційні водохрещенські купання. Щоправда, не настільки масові, як це було в попередні роки. 

Адже нагадаємо, згідно з Постановою Кабміну в Україні на період локдауну заборонені всі масові заходи. У Вінниці через пандемію коронавірусу було скасовано “офіційні” купання, освячення водойм, концерти та розваги. До того ж, священнослужителі запевнили, що цього дня вся вода (а не лише освячена у водоймах) набуває цілющої сили, але пірнання в ополонку не “змиває гріхи” з людини.

Однак на Вишенському озері вже о 9:30 ранку перебувало близько трьох десятків охочих скупатися в крижаній воді в одній з двох прорублених ополонок (одна з них – з трампліном). Переодягалень чи наметів не було, тож люди перевдягались просто на березі чи біля самих ополонок. За порядком та безпекою спостерігало кілька нацгвардійців та поліціянтів.

 

 

 

Зауважимо, що температура повітря на момент візиту журналістів на Вишенське озеро становила близько 18 градусів морозу й навіть в тих, хто не купався, було помітно “засніжені” вії, брови та головні убори. А ось в тих, хто щойно вийшов з води, й взагалі на обличчі були невеличкі бурульки, а від тіла йшов пар.

 

 

Наприклад, розпашіле обличчя та замерзлі брови були у 34-річного Сергія, який вже десятий рік практикує купання на Водохреще. Коли ми до нього підійшли, він саме вдягався після купання. Робив чоловік це швидко й запевнив, що у воді йому було тепліше, аніж на повітрі.

У “змивання гріхів в ополонці” Сергій не вірить, натомість пояснює, що для нього пірнання в ополонку на Водохреще – це передусім традиція та унікальна атмосфера, а ще – можливість перевірити свій організм. До того ж, на думку чоловіка, “якщо в Буковелі катаються і там немає коронавірусу, то навряд чи він є в ополонці”.

Троє молодих людей, які прийшли до водойми разом, розповіли, що для них такі купання – це також данина традиціям. Наприклад, 21-річна Анастасія має вже вісім років такого досвіду, 24-річний Володимир – три роки, а ось 23-річний Максим сьогодні вперше зібрався скупатися в крижаній воді й був дуже схвильований.

 

 

Що стосується тези про “змивання гріхів” в ополонці, Володимир вірить, що гріхів можна позбутись хіба через сповідання в церкві, а купання в крижаній воді це, передусім, загартовування організму та доза адреналіну.

А ось 47-річний Віктор та 38-річний Олександр вже близько десяти років купаються в ополонці на Водохреще. Кажуть, що для них такі купання – це “підтримування козацьких традицій”, можливість загартовувати організм і, до того ж, після пірнання в ополонку самопочуття справді покращується.

 

 

В ополонку пірнула й 19-річна Ірина. Вона скупалася, вдягла теплий халат і швиденько побігла перевдягатися до автівки, дорогою голосно кажучи про те, що їй дуже холодно.

Коли дівчина все ж вийшла з машини, то розповіла, що для неї це другі водохрещенські купання і що після пірнання почувається дуже добре. Щодо мотивації пояснює просто: “Було таке бажання й ось пірнула”.

 

 

Старший лейтенант поліції Дмитро Мартинюк зазначив, що охочим пірнути в ополонку дають таку можливість, оскільки “це на відкритому просторі, це віра (людей) і ми ж не можемо насильно відтягувати їх, щоб вони не порушували дистанцію”. За його словами, людей попереджають про існуючі карантинні обмеження й правила безпеки.

Дмитро Мартинюк додав, що на Вишенському озері чергують близько десятка поліціянтів, 30 нацгвардійців, а з рятувальниками, які неподалік, поліція “тримає зв’язок”. Перебувати правоохоронці на локації планують допоки всі “моржі” не розійдуться.

 

Про те, якими були водохрещенські купання  минулого року, коли ще не було пандемії коронавірусу та, відповідно карантину, можна прочитати в матеріалі за ЦИМ посиланням.

Читайте також: Купатися чи не купатися: про вплив крижаних пірнань на Водохреща та позицію церкви

Фото Марини Сербінович

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.