Без пірнання в ополонки: у Вінниці скасували масові заходи на Водохреща

8:42
Автор: Vежа

Традиційні купання у крижаній воді, освячення водойм, концерти та розваги на Водохреща цьогоріч не відбудуться. Все через пандемію коронавірусу, яка внесла свої корективи у святкування.

Про скасування у Вінниці традиційного святкування Водохреща розповів директор департаменту культури Максим Філанчук у сюжеті телеканалу “ВІТА”.

 

– Що стосується тих масових гулянь, які ми організовували кожного року — організація купання, моржування, отримання сертифікатів, подарунків, розваги, конкурси — цього року також не буде, — повідомив очільник департаменту.

Лікарі ж зазначають, що скупчення людей біля ополонок жодним чином не сприятиме покращенню епідемічної ситуації.

– Зазвичай люди щільненько один біля одного стоять і навіть метрової відстані не забезпечиться жодним чином, — пояснив лікар діагностичного центру Вадим Хода.

Не буде також й освячення водойм. Водночас священослужителі запевняють, що цього дня вся вода набуває цілющої сили. Священик Віталій Голоскевич також пояснив, що пірнання в ополонку на Водохреща не змиває гріхи з людини.

– Гріхи прощаються в таїнстві покаяння, коли ми сповідуємось перед священиком. У жодному разі вони не простяться, коли ми просто пірнули в ополонку.

Водночас богослужіння буде здійснюватись з дотриманням масочного режиму та дистанції між людьми. Набрати святої води можна буде у криниці біля Спасо-Преображенського собору.

 

Фото: архів Vежі

Відео: ВІТА, VежА

Читайте також: Погода не завадила: як у Вінниці купалися в крижаному озері на Водохреща. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Купатися чи не купатися: про вплив крижаних пірнань на Водохреща та позицію церкви

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.