-
01 Серпня/ 12:57
Vinnytsia
Публікація01.08.1812:57
Культура, бізнес та співпраця: у Вінниці презентували результати «Майстерні міських проривів»
Платформа для громадських організацій, розвиток велоінфраструктури, майданчик для комунікації підприємців, освітній та туристичний проекти – саме такі результати «Майстерні міських проривів» було презентовано у Вінниці сьогодні, 1 серпня.
У вінницькому HUB «Місто змістів» вже о 10 ранку зібралося чимало людей, які мають безпосередній стосунок до проектів програми управлінського розвитку під назвою «Майстерня міських проривів».
У рамках проекту понад півсотні працівників міської ради, комунальних підприємств, а також депутати, представники громадських організацій та викладачі вузів пліч-о-пліч протягом півроку працювали над розробкою і втіленням інноваційних, ціннісних і при цьому низькозатратних проектів стратегічного розвитку міста.
Проект «Майстерня міських проривів» реалізовується Вінницькою міською радою та КП «Інститут розвитку міст» у партнерстві з майстернею стратегій «Прорив» за підтримки німецької урядової компанії «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст України».
Зокрема на презентації результатів Майстерні був присутній Павло Шеремета, в минулому – міністр економічного розвитку і торгівлі України, а нині – керівник проекту, який було відкрито ще в травні минулого року.
Також були присутні усі команди, що працювали над реалізацією проектів, заступник міського голови Владислав Скальський та директор департаменту економіки та інвестицій Віталій Погосян.
Представники усіх команд розказали про етап виконання проектів за результатом року після завершення навчальної сесії.
Проект №1. Hub “Місто змістів”
Координаторка проекту Вікторія Турчак розповіла, що в його основі – прагнення створити простір для діалогу між владою та громадою, своєрідну лабораторію ідей для громадських організацій. Таким майданчик врешті став Хаб «Hub «Місто змістів» (раніше відомий як “Соціохаб” або “NGO-хаб”) .
– Нам вдалося реалізувати справді успішний проект, створивши Хаб «Місто змістів», – каже Вікторія. – Спочатку ми опитали представників різних громадських організацій, бізнесу, яким вони бачать ідеальний майданчик для комунікацій та розвитку співпраці, реалізації ідей. Потім ми опрацювали цю інформацію та врешті влаштували відкритий простір для активного діалогу влади і громади, створеним спільно міською радою та громадськістю.
Пані Вікторія зазначила, що за час існування Хабу його відвідало понад 5 тисяч осіб та було влаштовано 160 заходів за участю 60 громадських організацій.
– Минулого тижня в нас сталася визначна подія: відбулися установчі збори, де було створено громадську спілку “Мережа організацій громадянського суспільства” та обрано керівних органів Мережі. Метою Мережі є створення нових якісних змістів для міста на базі для платформи Hub «Місто змістів».
Проект №2. Розвиток велоінфраструктури Вінниці
За словами координатора проекту Андрія Сорокіна, станом на сьогодні у рамках проекту вдалося досягти успіхів.
– Проект передбачав створення комфортних умов для популяризації велоруху. Відтак, ми розробили кілька планів, більшу частину з яких вже втілено.
Зокрема Андрій Сорокін зазначив, що до початку вересня цього року у Вінниці має запрацювати система муніципального велопрокату. Завдяки цьому нововведенню вінничани зможуть у одній точці міста взяти велосипед у прокат, а у іншій – повернути його.
Відповідно до договору, ТОВ «Некстбайк Україна» здійснює інвестування шляхом безоплатної передачі в комунальну власність територіальної громади міста 150 стійок для велосипедів «SmartDocs» та 15 терміналів «Flat». Велосипедні стійки SmartDocks матимуть індикатор статусу LED і акустичний сигнал.
Термінали матимуть багатомовний інтерфейс, завдяки якому можна буде зареєструватися та взяти велосипед на прокат. До речі, термінали працюватимуть на сонячній панелі та батареї.
Читайте також: У Вінниці облаштують муніципальну мережу велопрокату: перелік адрес
Також Андрій Сорокін зазначив, що як і планувалося, у міськраді Вінниці зроблять душову для чиновників, які їздять на велосипедах. Це передусім має спонукати працівників міськради у робочий час пересідати з автівок на екологічніший вид транспорту. Для цього було придбано 32 звичайних велосипеди, а також 8 електробайків.
– Також нам вдалося облаштувати заплановані криті велопарковки – їх нині 16. Також облаштовано відкриті парковки по місту й ми надалі працюватимемо у цьому напрямку.
Читайте також: Мер Вінниці показав, як виглядатимуть “швейцарські” велопарковки під накриттям. ФОТО
Також Сорокін нагадав про іншу частину свого проекту – створення велошколи, де усі бажаючі можуть безкоштовно навчитися їздити на велосипеді, вивчити ПДР та дізнатися про основи обслуговування велосипеда.
Читайте також: У Вінниці відкрили муніципальну велошколу. ФОТОРЕПОРТАЖ
Муніципальну велошколу було створено міськрадою за підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні. Було закуплено вісім велосипедів різного типу, шоломи, світловідбивні жилети, дитячі візки з кріпленням на велосипед тощо. Спочатку школа функціонуватиме в тестовому режимі (з вересня цього року) – це потрібно аби зрозуміти наскільки затребуваною є подібна школа та оцінити масштаби навчань. А повноцінно школа запрацює у березні 2019 року.
Проект №3. Комунікаційний майданчик бізнесу та влади і розвиток велосипедного руху у Вінниці “City4Business”
Нині, за словами координаторки проекту Анастасії Островерхової, йдеться про новий веб-ресурс для вінницьких підприємців, який запрацює цього року. Мета створення такої платформи – сконцентрувати всю актуальну інформацію та зручні сервіси для підприємців в одному місці.
– Нині проект на етапі, коли вже визначено розробника сайту, – каже Анастасія. – Сайт міститиме інтерактивну мапу. Також буде створено мобільний додаток, де підприємці зможуть переглядати та додавати різноманітну профільну інформацію. Це дозволить спростити процес відкриття нового бізнесу у нашому місті, а також швидко отримати локальні адміністративні послуги для бізнесу.
Проект №4. Освітня програма “FlyUp“: злітна смуга для самореалізації молоді у Вінниці
Координаторка проекту Оксана Яценко розповіла, що його першочерговою задачею є формування позитивного сприйняття учнями робітничих професій.
– Ми проаналізували ринок праці та виявили, що 60% існуючих вакансій – це саме робітничі професії, у той же час 52% безробітних – мають вищу освіту, – каже пані Оксана. – Відомо, що нині країні не вистачає фахівців саме робітних професій, до яких, на жаль, нині не має достатньо позитивного ставлення. Відтак ми вирішили виправити це становище та певним чином підготувати кадри, яких так не вистачає.
Як розповіла Оксана Яценко, для цього було влаштовано цілу низку лекцій для школярів 9-х класів, метою яких було саме ознайомлення із особливостями робітничих професій. Також долучили й батьків – їм було забезпечено інформаційні буклети.
Загалом було влаштовано три екскурсії на підприємство, учням розповідали й історії успіху від випускників політехнічних навчальних закладів, відбулася низка тренінгів та лекцій для батьків.
Проект №5. Проект “Два дні у Вінниці“: активація туристичної привабливості міста
Як розповіла координаторка проекту Олеся Коваль, результатом проекту став мобільний додаток «Вільна мапа», що дозволяє мешканцям та гостям міста орієнтуватися в найцікавіших екскурсійних маршрутах, історичних та культурних пам’ятках міста.
Додаток було презентовано наприкінці весни, а розроблявся він зусиллями фахівців “Центру історії Вінниці” та ІТ-компанії “Appgress”. Поки що він доступний тільки для користувачів платформи Андроїд.
Олеся Коваль розповіла, що існуюча у додатку опція “Розмова з пам’ятником” дозволяє користувачам почути відповіді від відомих історичних постатей на кілька запитань. На даний момент QR-коди були встановлені на такі пам’ятники: Григорію Артинову, Тарасу Шевченку, Євгенії Прунмаєр, Симону Петлюрі та пам’ятник Мешканцям старої Єрусалимки, що розташований біля кав’ярні “Пан Заваркін і син”.
Для того щоб “поговорити” з пам’ятником потрібно мати на телефоні додаток “Вільна мапа” та просканувати QR-код біля конкретної скульптури. Це можна робити як за допомогою вбудованого в додаток сканера, так і з будь-якими сторонніми додатками-сканерами.
Завершенням презентації стало урочисте вручення сертифікатів представникам команд, яким вдалось успішно реалізувати розробленні під час навчання проекти.
Програма ставила за мету розробити та впровадити плани інтегрованого розвитку Вінниці з урахуванням потреб усіх провідних сфер міського життя. Основне завдання проекту – зробити міста комфортними для проживання, економічно сильними та інвестиційно привабливими.
Навчальний курс відбувся в рамках проекту «Інтегрований розвиток міста Вінниця», за підтримки німецької урядової компанії GIZ.
Фото Ольги Мірошниченко
Читайте також:
Українців попереджають про нову шахрайську схему з маскуванням зловмисників під «Ощадбанк»
Дякуємо!
Тепер редактори знають.