“Крути вистояли, і ми вистоїмо”: у Вінниці влаштували смолоскипну ходу на честь Героїв Крут. ФОТО

19:17
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Сьогодні, 29 січня, у Вінниці відбулася смолоскипна хода в пам’ять бою під Крутами. Близько сотні учасників пройшлися центральною вулицею Соборною вигукуючи гасла в пам’ять про героїв.

Почалося все з Майдану Героїв Небесної Сотні. Там ГО “Центурія”, “Едельвейс” та “Гідність Нації”, а також студенти місцевих ЗВО вишикувалися в колону по п’ять осіб. Перші з них  розгорнули великий банер “Пам’ятай про Крути. 1918-2021”, а ті учасники, які йшли по боках колони, запалили смолоскипи.

 

 

Оскільки колона вийшла досить широкою і зайняла пів вулиці, її супроводжували патрульні з нацгвардійцями, перекриваючи рух транспорту і регулюючи рух на перехрестях.

Їхній маршрут був не довгим: від Майдану Героїв Небесної Сотні до “Книжки”. Тож це не спричинило великих заторів у час пік, адже хода стартувала після 18:00.

 

 

Запалені смолоскипи виглядали досить ефектно і привертали увагу перехожих. Також учасники голосно скандували різноманітні гасла. Спершу в унісон звучало “Крути, Крути, вас не забути”, “Героям Крут тричі слава, слава, слава”, “Наші герої герої крутянці”, “Крути вистояли, і ми вистоїмо”.

А далі звучали патріотичні “Слава Україні героям слава “Слава нації”, “Україна понад усе”, “Комуняку на гілляку”. Також згадали й сучасну війну на сході, вигукуючи гасло “Героям російсько-української війни тричі слава, слава, слава”.

 

 

Бій під Крутами — бій, що відбувся 16 (29) або 17 (30) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Одночасно з ним у Києві розпочалося третє більшовицьке повстання, яке змусило у вирішальний момент розвернути підкріплення, направлене на цей напрямок, на його придушення.
_
Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.
_
У бою під Крутами оборонці української державності виконали наказ командування і зупинили стрімкий наступ ворога. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність.
_
Сучасників особливо вразило поховання 27 сильних в повному розквіті сил юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені.

 

 

 

 

 

 

Фото Марини Сербінович

Читайте також: “Готові боронити країну, як і 102 роки тому”: у Вінниці влаштували смолоскипну ходу на честь героїв Крут. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Один бій – дві ходи пам’яті: у Вінниці зі смолоскипами вшанували героїв Крут. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.