“Готові боронити країну, як і 102 роки тому”: у Вінниці влаштували смолоскипну ходу на честь героїв Крут. ФОТОРЕПОРТАЖ

19:18
Автор: admin
Become a Patron!

Сотня смолоскипів, вогні та дими і близько двох сотень учасників маршу відразу від трьох патріотичних організацій області: так увечері 29 січня у Вінниці відбулася смолоскипна хода на честь героїв Крут. 

Смолоскипний марш у нашому місті відбувся майже синхронно з подібними заходами по всій Україні. Адже сьогодні нація вшановує пам’ять відважних студентів та козаків, які стримували російські війська під час їхнього наступу на Київ 102 років тому біля станції Крути.

Тоді, 29-30 січня 1918 року загін київських курсантів та козаків “Вільного козацтва” у кількості близько 400 бійців тривалий час стримував кількатисячне московське військо, яке сунуло на Київ. Ціною своїх життів молоді воїни дали час українській державі укласти Брестський мирний договір, який врятував українську республіку.

Сьогодні у Вінниці, аби вшанувати пам’ять загиблих героїв, для участі в марші зібралися відразу три організації – “Гідність Нації”, “Едельвейс” та “Національні дружини”. Цікаво, що раніше ці організації влаштовували такі заходи окремо одна від одної, і цього разу таке об’єднання відбулося мало не вперше. Водночас разом їм вдалося зібрати більше людей, ніж під час попередніх смолоскипних маршів у минулі роки.

 

 

 

Учасники ходи традиційно зібралися поблизу Вежі Артинова на Європейські площі й близько 18:15 рушили в бік вулиці Соборної. Після хвилини мовчання за загиблими героями Крут та українськими бійцями сучасної російсько-української війни, у супроводі поліції активісти почали рух  проїжджою частиною в напрямку площі Гагаріна. Завершилася хода достатньо швидко на площі імені Стуса біля Книжки.

 

 

 

Як і раніше, пересічні вінничани, які стали мимовільними свідками ходи, не зовсім орієнтувалися в тому, що відбувається. Дехто сприймав марш з цікавістю та фотографував яскраве дійство на мобільний телефон, інші – переважно старшого віку – висловлювалися з негативом, називаючи активістів прибічниками “дивізії СС “Галичина”.

 

 

 

 

 

 

 

Як пояснив у коментарі один з лідерів акції Роман Костишин з “Едельвейсу”, такою акцію її учасники намагаються показати, що ворог для України не змінився: ним була і залишається Росія. “А українське студентство готове  захищати власну державу як сто років тому, так і зараз”, – сказав активіст.

Фото Марини Сербінович