“Компромісне рішення”: у Вінницькій області хочуть створити п’ять об’єднаних районів

16:30
Автор: Vежа
Become a Patron!

Територіальні громади області пропонують об’єднати у п’ять районів. Про це повідомляє на офіційному сайті Вінницька ОДА. 

Як йдеться в повідомленні, 2 червня відбулось онлайн засідання Робочої групи з обговорення бачення структури адмінтерустрою другого рівня Вінницької області.

На засідання були запрошені учасники Робочої групи з адмінтерустрою, депутати рад різних рівнів, голови РДА, очільники потенційних центрів нових районів (м. Ладижин, м. Могилів-Подільський, м. Гайсин, м. Тульчин, м. Калинівка, м. Вінниця), фахові експерти в галузі проведення адмінтериторіальної реформи.

В ОДА зазначають, що “учасники обговорили загальну ситуацію із впровадження адміністративно-територіальної реформи та сформулювали власні пропозиції щодо структури адмінустрою другого рівня на Вінниччині. Було заслухано всі пропозиції, що надійшли від представників районів, депутатів, фахівців з проведення реформи адмінтерустрою.

 – Перспективний план створений з поглядом на майбутнє регіону. В ньому інтереси майбутнього переважають над аргументами «завжди було так» або «ми так звикли», — наголосив Владислав Скальський.

“За підсумками проведеної фахової дискусії робоча група розглянула варіанти щодо утворення адміністративно-територіального устрою районного рівня і узгодила єдиний варіант – 5 об’єднаних районів. А саме: Вінницький, Гайсинський, Тульчинський, Могилів-Подільський та Північний. Найбільшу дискусію викликав центр саме Північного району – м. Хмільник, м. Козятин чи м. Калинівка. Всі пропозиції будуть подані на розгляд Кабінету Міністрів України, який і затвердить остаточний поділ районного рівня в області” – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що раніше 27 районів Вінниччини планували обєднати у три райони.  

Пізніше голова ОДА прокоментував рішення робочої групи:

– Вінницька ОДА може лише рекомендувати та коментувати своє бачення, а рішення приймає КМУ та Верховна Рада.
Робоча група вважає 5 районів за доцільне і в контексті загальнодержавного підходу. Моя особиста позиція – чим менше тим краще. Але все буде залежати від остаточного переліку повноважень районного рівня.

Для мене як керівника області головне налагодити співпрацю між центрами перспективних ОТГ та усіма їх учасниками. Має бути ефективний кінцевий результат – наближення послуг до людей. Ми враховуємо всі можливі пропозиції та прохання інших громад. Тому – компромісне рішення, – зазначив Скальський.

Ілюстративне фото- “Дзеркало тижня”

Читайте також: “Стати частиною успішних та спроможних”: радник голови ОДА відповів на критику перспективного плану Вінниччини

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.