Комбайни і дрони-обприскувачі: в аеропорту “Вінниця” стартувала перша регіональна агропромислова виставка. ФОТОРЕПОРТАЖ

19:53
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Сьогодні, 7 вересня, на території вінницького аеропорту стартувала перша регіональна агропромислова виставка “АГРО-Вінниця”.

Протягом трьох днів там можна буде подивитися на новинки, інноваційні технології та устаткування від близько 200 українських виробників та дилерів сучасної сільськогосподарської техніки.

 

 

Виставка

Різноманітні комбайни, трактори з моніторами та системами телеметрії, гусеничні екскаватори, дрони-обприскувачі, сівалки та безліч засобів для обробки землі (борони, культиватори, плуги…). Розмах експозиції справді вражає. Експонати – теж, адже мало хто із пересічних громадян має справу із такою великою сільськогосподарською технікою.

Тож цю виставку хоч і організували в першу чергу для аграріїв, цікавою вона може бути для всіх. 

 

 

 

 

Оскільки сьогодні – перший із трьох днів роботи виставки, відкрили її дуже урочисто – за участі керівництва міста та області. А після вітальних промов вінницького міського голови Сергія Моргунова,  голови облради Вячеслава Соколового та голови ОДА Сергія Борзова, їх запросили розрізати великий бісквітний торт. 

Питання проведення такого заходу давно вже назріло, зазначив Вячеслав Соколовий. Без перебільшення Вінниця входить у ТОП-5 найпотужніших аграрних регіонів. І навіть сьогодні, спілкуючись з нашими гостями, які демонструють свою техніку, практично кожен каже, що в сегменті їхніх продажів вінницькі аграрії лідирують також.

 

 

Сьогодні день, який дозволить багатьом познайомитися, зав’язати ділові та партнерські стосунки. І дуже хотілося б, щоб цей захід дозволив аграрному сектору в нашій області стати на позицію вище технологічно і отримувати високі результати аграрного виробництва. А відтак ми будемо мати розвиток всього регіону (це і працевлаштування, це і податки, це і участь у розвитку інфраструктури міст, сіл і селищ), – зазначив голова Вінницької облради.

Демонстраційні покази техніки

Крім того, виставку зробили інтерактивною. На полі поблизу експозиції протягом усього дня відбуваються тест-драйви й демонстраційні покази різноманітних комбайнів, тракторів та агродронів.  Усе заради того, щоб потенційні покупці могли оцінити техніку ще й в роботі.

Також для відвідувачів організували фудкорт.

 

 

 

Конференція

Сьогодні у рамках виставки відбулась ще тематична конференція у приміщенні аеропорту про стан і перспективи розвитку аграрної галузі Вінниччини.

Там зокрема презентували інноваційний агропромисловий кластер “AgroVin” (його створили у рамках програми децентралізованої співпраці МЗС Франції), а також Агрохаб, який діє на базі Вінницького національного аграрного університету.

Ірина Насадюк

 

 

– Агрокластер – це об’єднання малих і середніх підприємств (перш за все), науки, переробних підприємств і підтримки владних інституцій. В Європі це зараз найбільш актуальна форма співпраці в різних галузях економіки, адже кластер може бути створений не лише в аграрній – в будь-якій галузі. Та оскільки Вінниця – аграрна область, за ініціативи аграріїв та підприємств був обраний саме агрокластер.

– Він тільки започаткований, і люди повинні зрозуміти корисність один одного, для того, щоб робити інновації, нові дослідження і започатковувати нові стартапи, – пояснив Дмитро Чаленко, заступник голови Вінницької обласної ради. 

Дмитро Чаленко

 

 

 

Крім цього Ірина Насадюк, виконавча директорка кластеру “AgroVin”, розповіла під час презентації, що ті підприємства, які стануть учасниками та членами Агрокластеру зможуть придбати у лізинг агродрони та навчитися ними керувати. Детальніше про Агрокластер і його учасників – ТУТ.

Виставка “АГРО-Вінниця” триватиме ще 8 та 9 вересня на території “Аеропорту Вінниця”, що в селі Гавришівка. Завтра, 8 вересня, відвідувачі зможуть доїхати до локації безкоштовно. Автобуси курсуватимуть від Центрального автовокзалу о 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 та 16:30 годині. У зворотному напрямку, з міжнародного аеропорту “Вінниця” о 9:30, 10:30, 11:30, 12:30, 13:30:14:30, 15:30, 17:30 та 18:30 годині.

Деталі на сайті Agroexpo.vn.ua

 

 

‒ Я думаю, що цю виставку можна віднести у ТОП-5 в Україні, але про остаточний результат можна буде сказати після її закінчення. Поспілкуємося з усіма учасниками, запитаємо, скільки було у них контрактів, яка кількість була людей, яка кількість була зареєстрована на кожному стенді. Підіб’ємо підсумки, і всі аграрні ЗМІ України отримають цю інформацію, – зазначив організатор агровиставки Олександр Погребний

– Це перший такий захід, відтак, ми не обирали учасників, а пропонували усім охочим приїхати на Вінниччину і взяти участь у виставці. Виробники добре на це реагували. […] Ми плануємо на наступні роки запровадити на Вінниччині постійну таку виставку, – додав організатор.

Фото Богдана Будая та зі сторінки Вячеслава Соколового у Фейсбук

Читайте також: Моргунов: у вінницькому “Кристалі” планують створити агрокластер від міжнародної компанії

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.