Капітальне озеленення: на Замостянській зріжуть липову алею та висадять нові дерева

10:28
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:38

У Вінниці активно триває комплексна реконструкція алеї по вулиці Замостянській. Наразі робітники прокладають підземні мережі та зрізають липи, аби на їх місці пізніше висадити нові дерева – сакури та граби.

Люди, які мешкають у районі Замостянської алеї та мають алергію на липу зможуть видихнути з полегшенням – як розповів Vежі директор департаменту комунального господарства та благоустрою Володимир Ніценко, на алеї збираються замінити старі липи на нові дерева. Наразі вже зпиляли дерева на ділянці поблизу РАЦСу, де саме тривають роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зупинки на дорозі та плитка замість асфальту: як перебудують вулицю Замостянську. ГРАФІКА

Перш за все, висадять сакури, а на інших ділянках поки що найвірогіднішим варіантом є декоративні граби.

– У нас є всі дозвільні документи, проведено експертизу дерев. Ті липи практично в аварійному стані, всім понад 50 років, хоча й виглядають нормально. Але з ними ситуація така ж, як і з деревом поблизу міського суду, яке впало на дитину, – розповів чиновник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому на дітей впало дерево і гранітна плита: розслідування нещасних випадків вінницьких вихідних

– Там, на алеї, є нещодавно підсаджені молоді дерева і їх ми спробуємо максимально зберегти та пересадити, можливо на тротуарах вздовж вулиці, а на самій алеї будуть штамбові дерева, крона яких матиме форму конуса, аби гілки не заважали трамвайним лініям. Багато хто говорить, що гуляти на алеї спершу буде дуже спекотно, але, думаю, це все одно краще, ніж ходити під аварійними деревами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Висадять нову алею сакур, а біля РАГСу влаштують зону відпочинку: деталі реконструкції Замостянської

Нагадаємо, що реконструкцію Замостянської розпочали минулого тижня. Капітальна реконструкція вулиці, включно з алеєю та дорогами, триватиме протягом двох років і відбуватиметься у дві черги: спершу від проспекту Коцюбинського до вулиці Стеценка, а потім – від Стеценка до Стрілецької.