Кабмін дозволив українцям старше 60 років витрачати “ковідну” тисячу на ліки

9:37
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Кабмін дозволив людям старше 60 років витрачати “ковідну тисячу” на ліки. Витратити кошти на ліки вони зможуть з 24 січня. Також уряд скоротив термін дії “зеленого” сертифікату про вакцинацію до 270 днів.

Як повідомляється на сайті Кабінету Міністрів України, відповідні зміни уряд ухвалив на засіданні 19 січня.

– За місяць дії програми єПідтримка понад 7 мільйонів українців вже отримали від держави кошти, які можна витратити на придбання книжок, квитків до театрів, музеїв, кіно, а також на подорожі країною. Зараз у рамках програми ми посилюємо підтримку старших людей, даючи їм можливість придбати ліки і захистити власне здоров’я, що є дуже важливим під час пандемії. Зробити це можна буде вже з 24 січня в будь-якій аптеці, – цитують Першу віце-прем’єр-міністерку – Міністерку економіки України Юлію Свириденко.

Зазначається, що українці віком від 60 років, зможуть придбати за кошти програми єПідтримка ліки в аптечних закладах та інтернет-аптеках. Купити можна буде будь-які лікарські засоби, дозволені для застосування в Україні, як за рецептом лікаря, так і без нього.

Підкреслюється, що банки перевірятимуть вік людини у момент проведення платежу. Коли саме вона оформила картку — не важливо, головне, щоб на момент купівлі ліків їй вже виповнилося 60 років.

З початку запуску програми єПідтримка понад 7,3 млн українців подали заявки в Дії на отримання 1000 грн. На сьогодні громадянам вже виплачено 7,2 млрд грн. Майже 1,5 млрд грн з отриманих коштів українці вже витратили.

У Кабміні зазначають, що відповідно до умов програми, 1000 грн можуть отримати всі повнолітні громадяни України, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. Кошти надаються на 4 місяці з моменту отримання, витратити їх можна як онлайн, так і офлайн (шляхом безготівкового розрахунку через термінал компанії).

Також, як зазначають в “Українській правді” з посиланням на засідання Кабміну, перелік дії програми також планують розширити на дітей віком 12-17 років. У день засідання це  мало бути оформлено у відповідне протокольне доручення.

Планується, що підлітки від 14 до 17 років зможуть витратити ці кошти на послуги у сфері освіти, проживання у гуртожитку, проходження ЗНО, придбання книжок, спортивного інвентарю.

Крім того, як зазначається на сайті Кабміну, термін чинності “зелених” COVID-сертифікатів в Дії, що підтверджують вакцинацію від коронавірусної хвороби, скорочено з 365 до 270 днів.

Новий термін дії цифрового сертифіката змінюється для усіх трьох типів документа: внутрішнього, іноземного та міжнародного. Їхня чинність становитиме 9 місяців і рахуватиметься від моменту отримання людиною другої дози щеплення.

Читайте також: Повний курс вакцинації проти COVID-19 пройшли майже 148 тисяч мешканців Вінниці

Читайте також: В Україні визначено перелік лікарень, які надаватимуть допомогу пацієнтам з COVID-19

Читайте також: В Україні змінили змішані схеми вакцинації від COVID-19

Ілюстративне фото – https://pmg.ua/

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.