Інноваційні ліки прямої дії на коронавірус вже у регіонах – МОЗ

8:19
Автор: Vежа
Become a Patron!

В регіони України розвезли доставлені зі США інноваційні ліки від COVID-19. 

На сайті Міністерства охорони здоров’я повіомили, що йдеться про 20 тисяч флаконів препарату “Bamlanivimab” і 40 тисяч флаконів препарату “Etesevimab”.

– У червні робоча прийняла рішення щодо готовності включити до протоколу лікування препарати Бамланівімаб та Етесевімаб у разі їх наявності в Україні. Сьогодні ліки вже в регіонах – відповідно оновлений протокол регулюватиме їхнє застосування. Ми вдячні американським партнерам та логістам з благодійного фонду за передачу та розвезення препаратів, заявив Олександр Комаріда, перший заступник міністра охорони здоров’я.

Повідомляється, що ліки доставили в Україну 4 вересня за сприяння Посольства України в США як гуманітарний вантаж, наданий американською благодійною організацією Direct Relief. Тепер українські лікарі, які надають допомогу хворим на COVID-19, матимуть чітку інструкцію щодо того, в яких саме випадках захворювання і як правильно застосовувати ці лікарські засоби.

На фейсбук-сторінці посольства України в США повідомляли, що загальна вартість цього вантажу сягає 20 мільйонів доларів США.

У МОЗ повідомили, що механізм дії цих ліків полягає у блокуванні прикріплення вірусу до мембрани клітини, що унеможливлює потрапляння SARS-CoV-2 в клітини людини, нейтралізує дію вірусу та сприяє запобіганню розвитку та лікуванню COVID-19. Діють ці ліки безпосередньо на вірус – препарати зв’язуються зі спайковими білками вірусу, запобігаючи проникненню у клітину та подальшому розмноженню, прискорюють одужання хворих з коронавірусною хворобою і запобігають виникненню ускладнень та потраплянню в лікарню.

Direct Relief (Каліфорнія, США) – громадська неприбуткова, неконфесійна та неполітична організація, діяльність якої спрямована на надання медичних товарів та послуг для покращення медичної допомоги, якості життя та відновлення людської гідності у Сполучених Штатах та за їх межами.

Ілюстративне фото – gannett-cdn.com

Читайте також: У Вінниці від COVID-19 вакцинувалися майже 74% працівників закладів освіти

Читайте також: Україна переходить у “жовту” зону карантину з 23 вересня

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.