Індекс промислового виробництва на Вінниччині суттєво знизився

13:06
Автор: Vежа
Become a Patron!

За темпами виробництва Вінницька область посідає 22 місце серед регіонів України. За підсумками роботи промисловості у січні 2020 року, виробництво знизилось на 15%. Проте за показником капіталовкладень Вінницька область займає дев’яте місце. 

Як повідомили в Головному управлінні статистики у Вінницькій області, за підсумками січня 2020 року індекс промислового виробництва проти попереднього місяця становив 84,9%. А в порівнянні з січнем 2019 року спостерігається зменшення промислового виробництва на 12,1%. Натомість у добувній промисловості та розробленні кар’єрів (у порівнянні з січнем 2019 р.) обсяги промислового виробництва збільшились на 28,4%

У переробній промисловості обсяги промислового виробництва зменшились на 7,1% (за рахунок зменшення у виробництві основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів на 51,1%, у металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання – на 39,3%, у виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – на 10,3%, у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції та у текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – на 8,4%), – йдеться у повідомленні. – А у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря обсяги зменшились на 38,5%.

Також в управлінні статистики області повідомили, що у січні-грудні 2019 року підприємства та організації освоїли 15 мільярдів 524 мільйонів 200 тисяч гривень капітальних інвестицій (за рахунок усіх джерел фінансування). Зазначається, що у розрахунку на одну особу освоєно 9944,9 гривні капітальних інвестицій. 

У повідомленні йдеться, що частка Вінниччини у загальнодержавному обсязі капіталовкладень становила 2,7%. І за цим показником серед регіонів України Вінницька область займає дев’яте місце

Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 68,9% загального обсягу, – повідомили в Управлінні. – Частка залучених та запозичених коштів, а саме кредитів банків та інших позик, становила 3,7%. За рахунок державного та місцевих бюджетів освоєно 17,9% капітальних інвестицій.

Повідомляється, що найвагомішу частку капітальних інвестицій (98,7% загального обсягу) освоєно у матеріальні активи, з яких у будівлі та споруди – 43,5% усіх інвестицій, у машини, обладнання та інвентар – 40,7%, у транспортні засоби – 10,5%. 

Ілюстративне фото – simutechmultimedia.com

Читайте також: На Вінниччині планують реалізувати 55 інвестиційних проектів на 7,5 мільярдів

Читайте також: У Вінницькому АПК реалізовують інвестиційні проекти на суму в понад 6 мільярдів гривень

Читайте також: У 2018 році на Вінниччині створено майже 3000 нових робочих місць

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.