“Це проблема літніх людей. Не збираюсь себе обмежувати”: що розповіли вінничани, які повернулись з Польщі. ВІДЕО

13:23
Автор: Vежа

Деякі вінничани, які вчора повернулись до України спецрейсом з Польщі, заявили, що коронавірус Covid-19 є загрозою лише “для літніх людей”. 

Про це стало відомо з онлайн-трансляції “Радіо Свобода”. Нагадаємо, що Укрзалізниця запустила п’ять спеціальних потягів за маршрутом “Перемишль-Київ”. Це дало можливість українцям, які перебувають в Польща та Чехії повернутись додому. 

Один з цих потягів прибув до Києва вчора, 20 березня. Журналісти “Радіо Свобода” поспілкувались з прибулими, серед яких були і вінничани. 

Хлопець і дівчина, які прибули з Варшави, розповіли вони чудово почуваються і планують дістатись до Вінниці через Житомир. 

– Чому ви без масок? – запитує журналістка “Радіо Свобода”.

– Чесно, моя позиція, що це хвороба така, страшна більше для літніх людей, – відповідає хлопець. – Для молоді вона, навіть якщо захворіє людина, то вона (хвороба – ред.) може минати взагалі безсимптомно. В мене знайома, вона в Італії, в Тоскані працює, в шпиталі. Там завал повністю і наймолодша людина, яка потрапила з коронавірусом, 1972 року народження. 

– Медики говорять про те, що також в групі ризику, окрім літніх людей, молоді люди, які мають хронічні захворювання, – каже журналістка. 

– Так, якщо немає ніяких проблем з імунітетом, то все добре. 

Пізніше на запитання іншої журналістки “Чи будете дотримуватися умов карантину?”, молодий вінничанин повторив тезу про те, що ” це проблема більше для літніх людей” та заявив, що не має наміру “сильно якось себе чимось обмежувати”. 

Прибулих зустріли в спеціально загородженій частині київського вокзалу. Їм виміряли температуру, а декого навіть зареєстрували, аби пізніше сімейні лікарі на місцях одразу могли з’ясувати хто прибув з-за кордону. Зокрема реєстрацію здійснювали житомирські медики, яких місцева влада відправила зустрічати своїх земляків.

Вінничани поїхали автобусом до Житомира, звідки направились вже безпосередньо до Вінниці.

Як розповів сьогодні під час брифінгу голова Вінницької ОДА Владислав Скальський, загалом з Польщі повернулись 60 вінничан.

– Ми провели тотальний контроль їхнього самопочуття. Спеціалісти Лабораторного центру, епідеміології, а також наша охорона здоров’я пересвідчились в тому, що в них немає ознак коронавірусної інфекції, вони добре себе почувають. Звичайно, вони підписали відповідні документи про зобов’язання двотижневої самоізоляції. Ми з ними на постійному зв’язку, – розповів Владислав Скальський.

Читайте також: У Вінниці чергові лікарі здійснюватимуть консультації телефоном

Читайте також: Вінницькі волонтерки разом з дітьми шиють безкоштовні маски. ФОТО

Читайте також: Тож їхати треба”: як Вінниця зустріла нові правила роботи транспорту в умовах карантину. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.