Хто на Коломойського: як вінницькі нардепи голосували за “банківський” закон

15:29
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Сьогодні, 13 травня, Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому “банківський” або так званий “антиколомойський” законопроєкт №2571-д, який забороняє віддавати попереднім власникам націоналізовані банки, зокрема “ПриватБанк”. Серед восьми нардепів від Вінницької області, “за” проголосували лише четверо.

Зауважимо, що у законопроєкті №2571-д йдеться про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності. І ухвалення відповідного Закону було останньою з умов МВФ для того, щоб Україна отримала кредит від Міжнародного валютного фонду. Інша принципова умова – голосування за відкриття ринку землі, що вже сталося.

Варто зазначити, що до цього законопроєкту було запропоновано 16 тисяч правок, а під час сьогоднішнього голосування у залі був присутній Володимир Зеленський, який закликав підтримати законопроєкт і таким чином “захистити економіку”.

За відповідне рішення проголосували 270 депутатів (при загальній кількості 381 депутат):
– “Слуги народу” 200 голосів,
– “ЄС” 23 голоси,
– “За майбутнє” 3 голоси,
– “Голос” 18 голосів,
– “Довіра” 16 голосів,
– позафракційні 10 голосів.

Як голосували “вінницькі” депутати

Під час голосування за цей законопроєкт голоси депутатів розділилися. По різному нардепи голосували й у межах фракції однієї партії.

Наприклад, від “Слуги народу” за проєкт закону проголосувала лише Ірина Борзова. Натомість Максим Пашковський та Анатолій Драбовський від голосування “утрималися”.

Також “за” проголосували більшість депутатів із групи “За майбутнє”: Лариса Білозір, Микола Кучер і Геннадій Вацак. Не голосував лише Петро Юрчишин 

А єдиним із “вінницьких” депутатів, хто проголосував проти “антиколомойського” законопроєкту, став Олег Мейдич від партії “Батьківщина”.

Нагадаємо, що в одномандатних округах мешканці Вінниччини минулого року обрали вісім народних депутатів. Двох – у виборчих округах міста Вінниця (Максим Пашковський та Анатолій Драбовський), решту – у районах області.

Ззаначимо також, що голосування за “антиколомойський” закон у першому читанні відбулось ще півтора місяця тому 30 березня.

Тоді за те, щоб “обрубати” Ігорю Коломойському можливість повернути “Приватбанк” у свою власність, а відтак – відкрити шлях до кредиту МВФ, проголосували лише троє з восьми вінницьких народних обранців. Це Ірина Борзова від “Слуги народу”, а також Геннадій Вацак та Микола Кучер із групи “За майбутнє”. Водночас двоє “слуг” – Пашковський і Драбовський – традиційно були відсутні. Аналогічно як і Петро Юрчишин і Лариса Білозір з групи “За майбутнє” та Олег Мейдич з “Батьківщини”.

 

Що передбачає закон

Як повідомляє “Економічна правда”, цей законопроєкт передбачає, що власники та ексвласники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі. Водночас визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування.

У повідомленні зазначається, що з 2014 року Нацбанк вивів з ринку 104 банки, а з пояснювальної записки відомо, що “деякі банки, використовуючи недосконалу судову систему, намагаються знову повернутись на ринок, що створює системні ризики для фінстабільності”.

У виданні повідомляють, що в законопроєкті пропонується внести статтю 266-1 до кодексу України адміністративного судочинства. Зокрема у пунктах цієї статті йдеться про те, що рішення суду не може стати підставою для повернення банку його ексвласникам: “Не породжує будь-яких прав у осіб, які були учасниками банку на момент прийняття такого індивідуального акта/рішення, окрім права на відшкодування завданої шкоди”.

Також зазначається, що рішення суду не відновлює становища банку, яке існувало до прийняття рішення про ліквідацію чи відкликання ліцензії і не може бути причиною для скасування рішення про його ліквідацію: “Суд не може прийняти будь-яке інше рішення, що може мати наслідком зупинення/припинення розпочатої процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку та/або ліквідації банку”.

Головне фото – comments.ua

Читайте також: Політичний карантин: хто з вінницьких нардепів голосував за “анти-Коломойський” закон

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.