Як народні депутати від Вінниччини голосували за відкриття ринку землі

12:28
Автор: admin
Become a Patron!

Лише одна народна депутатка з восьми обраних до парламенту “мажоритарників” від Вінниччини взяла участь в історичному голосуванні Верховної Ради України за відкриття ринку землі. 

Нагадаємо, що ухвалення відповідного закону було однією з головних умов МВФ до України для того, щоб наша держава отримала кредит від Міжнародного валютного фонду.

Інша принципова умова – голосування за т.зв. “анти-Коломойський закон”, який забороняє віддавати попереднім власникам націоналізовані банки, зокрема “ПриватБанк”.

Голосування ж за ринок землі відбулося вже після опівночі, після розгляду численних правок, зокрема від представників ОПЗЖ. Зазначимо, що саме представники проросійської політичної сили разом з “Батьківщиною” виступали найбільше проти проти ухвалення даного законопроекту. Зрештою до них приєдналися депутатська група “За майбутнє” та майже всі позафракційні депутати.

Відтак президентській фракції “Слуга народу” (де також не всі депутати підтримали рішення про відкриття ринку землі) довелося шукати підтримки у стані непримиренних політичних опонентів – фракції Порошенка “Європейська солідарність”, а також у “Голосу” та групи “Довіра”.

Прикметно, що для того, аби переконати депутатів навіть своєї “монобільшості”, через рік після першого туру президентських виборів до парламенту довелося приїхати і самому президенту Зеленському.

Відтак майже о першій ночі парламент нарешті ухвалив закон в цілому: за нього проголосували 259 народних депутатів з 315 присутніх (при загальній кількості 450 депутатів).

24 народні обранці проголосували “проти”, троє “утрималося” і 29 – взагалі не голосували. Значна частина депутатів банально була відсутня на засіданні.

Як голосували “вінницькі”

Нагадаємо, що в одномандатних округах мешканці Вінниччини минулого року обрали вісім народних депутатів. Двох – у виборчих округах міста Вінниця (Максим Пашковський та Анатолій Драбовський), решту – у районах області.

Проте лише одна з восьми – Ірина Борзова – зареєструвалася на сесії, під час якої розглядався проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. Під час голосування вона натиснула зелену кнопку і підтримала законопроект.

Решта депутатів від Вінниччини – Максим Пашковський, Анатолій Драбовський (обидва від “Слуги народу”), Олег Мейдич (“Батьківщина”), Петро Юрчишин, Лариса Білозір, Микола Кучер та Геннадій Вацак (всі з групи “За майбутнє”) проігнорували голосування і були позначені системою як “відсутні”.

Що передбачає закон

За інформацією “Економічної правди”, у закону є кілька ключових моментів:

Перше. У перші два роки буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки. З 2023 року обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки, як було передбачено останнім проєктом.

Друге. З 2021 до 2023 року право на покупку землі буде тільки у фізосіб. Юридичним особам забороняється купувати землю сільськогосподарського призначення.

Третє. В перші два роки буде діяти заборона на продаж державної землі.

Четверте. Щодо надання права іноземцям купувати землю позиція не змінилась – питання буде вирішене на референдумі.

П’яте. Іноземцям заборонено купувати землю, що розташована ближче 50 км від державного кордону України, незважаючи на результати референдуму.

Шосте. Передбачене переважне право орендаря на купівлю. Орендар має можливість передати переважне право на придбання ділянки іншій особі, але про це повинен бути письмово повідомлений власник.

Сьоме. Мінімальна ціна – не менше нормативної грошової оцінки. До 2030 року.

Читайте також: Політичний карантин: хто з вінницьких нардепів голосував за “анти-Коломойський” закон

Ілюстративні фото – “Апостроф” і “Главком”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.