“Гроші на вітер”: у Вінниці більше не посипатимуть вулиці бішофітом під час зими

13:57
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Природний мінерал бішофіт, що має протиожеледні властивості, не буде використовуватись у Вінниці наступної зими. Про це повідомив Vежі міський голова Вінниці Сергій Моргунов. За його словами, головна причина – висока вартість матеріалу. 

Нагадаємо, що у зимовий період 2018-2019 у Вінниці експериментували із природним мінералом бішофітом, який в якості протиожеледного засобу застосовували на кількох вулицях міста – зокрема на Замостянській та проспекті Космонавтів.

Читайте також: Без солі: у Вінниці тестуватимуть новий мінерал для боротьби з ожеледицею

Серед переваг мінералу називали те, що він є не тільки безпечнішим за піско-соляну суміш, а й навіть може бути добривом. Утім, ціна на нього доволі висока – за 376 тонн бішофіту для тестування довелося витратити близько 5 мільйонів гривень.

VежА: Які результати експерименту, чи буде більше бішофіту використовуватись наступної зими? 

– Ми проекспериментували, це дуже дороге задоволення, в шість разів вища вартість (за вартість піско-соляної суміші – авт.), – сказав міський голова Сергій Моргунов. – Тому ми не готові, враховуючи всі ті виклики і ті проблемні ділянки в місті, які нам необхідно зробити, викидати просто на вітер такі кошти.

 

Відтак Сергій Моргунов зазначив, що нині в усьому світі використовується піско-соляна суміш, тільки в різних країнах – у різних формах: хтось змішує її з щебенем чи відсівом, інші роблять ропу (насичений соляний розчин).

– Я дав доручення, щоб було придбано в цьому році відповідне обладнання (бочки з розпилювачем). В ропи менший розхід цієї солі. Тому в даному випадку, я думаю, це теж буде елемент зменшення впливу на навколишнє середовище, – зазначив Сергій Моргунов.

Також міський голова розповів, що коли буде стабільне тепло, на місто очікує генеральне прибирання, будуть пройдені всі тендерні процедури щодо робіт з благоустрою міста. “І впрягаємось, і працюємо: асфальтування, будівництво тих об’єктів, які ми вже розпочали, будівництво нових об’єктів, СКА наприклад, лікарня ШМД… “. Сергій Моргунов зазначив, що за фінансової підтримки Державного фонду соціально-економічного розвитку (на умовах співфінансування 50/50), будівництво СКА буде завершено цьогоріч.

Читайте також: Вінницький СКА відремонтують за майже 45 мільйонів гривень

На ремонті вінницького СКА зекономлять майже 10 мільйонів гривень