Граф, панянка та тварини: на проспекті Юності з’явились зелені скульптури. ВІДЕО

15:31
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:35

На проспекті Юності новинка – на двох кінцях вулиці встановили 11 зелених скульптур: різних тварин та навіть аристократів. 

Троє зайців та ще двоє лосів з’явилися на ділянці, що біля Лісопарку. Ці фігурки тварин, усередині яких росте рослина, називаються топіарами, повідомляють у сюжеті телеканалу “ВІТА”.

Принцип створення фігурок доволі простий – усередині металевого каркасу висаджують тую, яка заповнює увесь простір потрібної форми.

 

– Береться рослина, яка підходить під певний топіар, і “заправляється” у виготовлений заздалегідь каркас, – розповів директор садового підприємства Ярослав Залюбівський. – Рослину потрібно запустити вже досить велику, а тому з лосями та ще з деякими фігурами, які мають тонкі ноги, були великі проблеми, тому що було потрібно розшивати каркас.

За туями потрібно ретельно доглядати, поливати та розчищати, щоб туя виросла та заповнила увесь каркас. Вже коли рослина розростеться – доведеться братися за садові ножиці та приводити форму до ладу.

До речі, перехожі одразу ж почали звертати увагу на нових мешканців проспекту.

– Дуже гарно, я в інших містах такого не бачив, “респект” міській раді, – розповів журналістці “ВІТИ” один із водіїв.

До речі, це вже не перші “зелені тваринки”. Минулого рку на Європейській площі з’явилось слоненя із туї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Слоненя з Європейської площі шукає ім’я: оголосили конкурс

Ідею топінамбурів запозичили з сусідніх країн, зокрема, з Польщі та Нідерландів, розповів директор “Подільського туристично-інформаційного центру” Володимир Ходацький.

Без уваги не залишили й іншу частину проспекту – поблизу музею-садиби Пирогова висадили тематичну галявину, де можна знайти шляхетну панянку, графа, велосипедиста, трубадура та мисливську собачку.

– Наше місто бере все, що є найгарніше. Ми пропонуємо все, що можемо дати, влада це узгоджує і тоді ми це привозимо, щоб наше місто було європейське і далі займало перші місця, – додав Володимир Ходацький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вінницю вчетверте визнано найкомфортнішим містом в Україні

Скульптури із рослин не бояться ні холоду, ні спеки, зашкодити їм можуть лише вандали.