Голова ОДА назвав три найбільші виклики, які постали перед Вінниччиною

17:15
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Чинний голова Вінницької ОДА Валерій Коровій під час сьогоднішньої прес-конференції в приміщенні Облдержадміністрації, назвав три головних виклики, які, на його думку, стоять наразі перед Вінниччиною.   

Перший виклик – це скорочення населення. “У нас кількість дітей шкільного віку скоротилося на 80 тисяч чоловік”, – уточнює голова ОДА. На його думку – це велика проблема, яка не має простого вирішення та відгукується на всіх сферах життя. Окрім того вона посилюється в контексті зайнятості населення і незбалансованості заробітних плат залежно від галузі.

Так, за словами Коровія, минулоріч середня зарплата по Вінниччини зросла на 28%, однак якщо йдеться про тарифну сітку в системі медицини, то там ситуація не змінюється. “Тобто якщо сімейний лікар може отримувати сьогодні 16 тисяч гривень, то медсестра в реанімації – 4-5 тисяч гривень. Через це, наприклад, склалася дуже складна ситуація з відтоком середнього медичного персоналу в тому ж онкодиспансері”.

Друга проблема: це питання створення ефективної системи виконавчої влади на регіональному рівні. “Не можуть райони розвиватися, якщо їх представляє виключно депутат, який ні за що не відповідає”, – вважає голова ОДА. На думку Коровія, потрібно створювати виконавчі органи влади на рівні районів.

Третя базова проблема: зараз тривають глибинні конфлікти навколо земельних відносин. Вони закладають міну уповільненої дії на найближчі 10-15 років”, – вважає Коровій. На його думку, треба створити передумови розблокування процесу цивілізованого обігу землі і взагалі упорядкувати землевідносини.

 – Зараз укладають договори оренди землі на 50 років. Це замаскована форма приватизації землі з правом її постійного перепродажу, але все це відбувається “в тіні”. Це в середній перспективі може привести до дуже серйозних проблем. Таких проблем, коли конфлікт навколо консервного заводу може нам здатися дитячими забавками у порівнянні з цим.

На думку Валерія Коровій, решта проблем – “це не проблеми, це все вирішується”.

Зазначимо, що скликати прес-конференцію сьогодні голова ОДА вирішив після вчорашньої сесії обласної ради. Як зазначив чиновник, “така розмова з журналістами назрівала” і, направду, спілкування тривало до останнього запитання, майже дві години. Водночас Валерій Коровій не став відповідати на низку політичних питань, зокрема що стосується його ставлення до перших кроків нової влади, а також з приводу того, які кандидатури на пост голови Вінницької ОДА після перемоги Зеленського розглядаються зараз.  У першому випадку Валерій Коровій зазначив, що не може коментувати політичні питання з огляду на власний статус голови ОДА, у другому пояснив просто: “я не коментую чутки”.

Більше про велику прес-конференцію голови ОДА читайте в наших наступних матеріалах.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: Вінницькі депутати відмовилися слухати звіт голови ОДА Валерія Коровія

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.